Panenský počítač přežije v průměru 20 minut po připojení k síti

Podle posledních dat z průběžných testů Institutu SANS, které spočívají v měření odstupů mezi jednotlivými pokusy o skenování internetových portů červem či přímým útokem hackera, klesla doba "přežití" nechráněného počítače připojeného na 20 minut.

Ve srovnání se 40 minutami ve stejném předchozího roku jde o výrazné zhoršení situace, a to i přes to, že se situace o něco zlepšila z květnového historického minima 15 minut. Dvacet minut není dostatečně dlouhá doba ani na stažení kritických záplat, které by pomohly počítač ochránit

Skutečná doba, za kterou bude počítač pravděpodobně nakažen při nechráněném připojení do sítě, se liší podle způsobu a poskytovatele připojení. Někteří ISP automaticky blokují provoz na nejvíce zneužívaných portech, čímž chrání své klienty. Zajímavé bude sledovat, zda se na grafu SANS projeví vydání bezpečnostního balíčku SP2 pro Windows.

Zdroj: ZDNet

Diskuze (110) Další článek: Netscape vstal z mrtvých, je zpět ve verzi 7.2

Témata článku: Internet, Síť, Předchozí měření, Pán, Historický počítač, Pan, Připojení, Přímý útok, Průměr, Dlouhá doba, Mine, Kritická situace, Skutečná doba


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně