Pan Mac ze slavných reklam Applu teď propaguje PC s Windows 10, herce si najal Huawei

Pan Mac ze slavných reklam Applu teď propaguje PC s Windows 10, herce si najal Huawei

Čínské firmy často dostávají kritiku za kradení západních myšlenek. Mnohdy oprávněně. Čínský gigant Huawei – největší prodejce mobilů po Samsungu a Applu – ve snaze překonat své konkurenty najal ikonickou reklamní postavu.

Mezi lety 2006 a 2009 Apple vedl dnes již legendární reklamní kampaň s názvem Get a Mac. Princip byl jednoduchý. V krátkých reklamních šotech se setkali dva muži, kdy jeden představoval Mac a jeden PC, a vedli spolu krátkou diskuzi o určitých produktech a funkcích. Mac z toho samozřejmě vždy vyšel lépe, nemluvě o tom, že produkt Applu představoval mladý, moderní člověk, zatímco PC staromódní, zavalitý herec.

Kampaň měla ohromný úspěch a její úvodní větu „Hello, I am Mac! And I am PC…“ si pamatuje snad každý technologický nadšenec.

Rozhodně si ji pamatuje Huawei. Firma se totiž rozhodla najmout herce Justina Longa, jenž v kampani Applu hrál Mac, aby propagoval jejich produkty, například MateBook s Windows 10.

Reklamy na Longovu minulost nijak nenaráží, jen v jedné řekne, že „má zkušenost s technologiemi“. Server Campaing ale tvrdí, že Huawei po Longovi původně chtěl, aby se do Applu opřel. Hercova agentura to ale odmítla.

Pomůže známá tvář čínskému výrobci překonat Apple? Minimálně v Číně se to již podařilo. Horší situace je ale v Americe, kde iPhony drží 40 % trhu.

Témata článku: Apple, Windows, Bulvár a vtípky, Reklama, Huawei, Justin

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Majsner 4. 2. 2017 13:20:54
    Co jsou to "západní myšlenky"?
  • George2005 4. 2. 2017 0:16:57
    Tak stejný koncept mají reklamy na AirBank s hereckým duem Měcháček /...
  • dpcstb 2. 2. 2017 12:00:31
    americka reklama. u nas si ju mohl vidiet letiet na internete
Určitě si přečtěte

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé střihové programy pro neprofesionální využití stojí do 3 000 Kč, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada editačních funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro nejrozšířenější operační systém Windows

25.  6.  2017 | Stanislav Janů | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky