P2P síť ze západního břehu Jordánu bez dohledu RIAA

Největší celosvětové výměnné sítě se snaží žalobami, ale i dohodou vyřešit vleklý spor mezi provozovateli těchto sítí a hudebním a filmovým průmyslem. Zatím bez úspěchu. Už to došlo tak daleko, že RIAA sleduje uživatele P2P sítí zda se na jejich počítači nenachází podezřelé soubory. Pokud RIAA něco podezřelého najdete odešle vám obsílku, ohledně zneužívání P2P sítí.

Zda-li se už tak náhodou nestalo si můžete ověřit na stránkách EFF (Electronic Frontier Foundation), kde najdete databázi v níž si můžete sami zkontrolovat, zda už vám od RIAA odešla obsílka. Chcete-li se prověřit zadejte do textového pole vaší IP adresu nebo uživatelské jméno.

Nyní ale do hry vstoupila nová výměnná P2P síť Earthstation 5, která se chlubí tím, že v její síti jsou k nalezení autorsky chráněné soubory a RIAA vás přitom nemůže vystopovat. Earthstation 5 nepoužívá k přenosu protokol TCP, ale UDP, dále je přidána šifrovací vrstva SSL a proxy servery přes něž mohou všechna data směřovat. Sídlo společnosti je nadto na adrese Jenin Refugee Camp #23, což je uprchlický tábor v Jeninu v Palestině.

Program je ve pořád ve stádiu vývoje, ale už teď se dá stáhnout i češtině. Podle Rase Kabira, jednoho ze zakladatelů sítě, již bylo celkem staženo přes 22 milionů kopií. Zatím je vše zdarma, ale až bude uživatelů více bude služba nejspíše zpoplatněna. Nějak se vynaložené náklady investorům přeci vrátit musí. :-)

Zdroj: Yahoo

Diskuze (14) Další článek: Outlook Express a Internet Explorer pouze s Windows

Témata článku: P2P, Západ, Výměnná síť, Camp, Electronic, Náhoda


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 140


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji