Oživeno: U AMD rezignoval Henri Richard a co dál

Oživeno 24. 8. 2007 v 19:25 - Oficiální vyjádření AMD

Henri Richard, šéf obchodu a marketingu AMD, opouští v září společnost. Pan Richard odchází z AMD na vlastní popud a ve zcela přátelské atmosféře. Jeho hlavním cílem během pěti let strávených v AMD bylo vytvořit špičkovou globální organizaci obchodu a marketingu světové třídy schopnou vytvářet trvalé vztahy s výrobci počítačů a serverů všech velikostí po celém světe.

Tuto svou úlohu splnil. Tým, který Henri za sebou zanechává, je plně schopen využít spádu, jejž jsme vybudovali během posledních pěti let, k dosažení dalších úspěchů v letech nadcházejících. Globální organizace obchodu a marketingu bude nyní podléhat přímo kanceláři CEO. AMD přeje Henrimu úspěch v jeho dalším životě.

Původní zpráva „AMD: Rezignoval Henri Richard a co dál“

Ředitel AMD pro obchod a marketing Henri Richard se rozhodl na svou funkci ke dni 8. září 2007 rezignovat. Údajně se po dvaceti létech strávených v elektrotechnickém průmyslu hodlá věnovat jiné, blíže nespecifikovanému podnikání.

Není tomu dávno, co opustil řady AMD Dave Orton, který byl v hierarchii AMD čtvrtý, nyní odchází osobnost z šestého postu. Důvody odchodu jsou ryze osobní a rozchod je ohlašován jako rozchod v dobrém, AMD však odmítlo odchod Henriho Richarda komentovat.

1.jpg

Letošní rok pro AMD nebyl nikterak přívětivý, Barcelona je těsně před vypuštěním, které se bude muset obejít bez dosavadního šéfa prodeje a marketingu. Hospodaření AMD vykázalo třetí po sobě jdoucí kvartál ztrátu a neustálý boj o trhy s Intelem stojí AMD nemalé prostředky.

Během působení Henriho Richarda se od roku 2002 událo pro AMD hodně pozitivních změn. AMD otřáslo monopolem Intelu, procesory AMD se dostaly do sestav Dellu, Toshiby, Supermicra a dalších. Dokázalo zvrátit klesající finanční podíl na procesorovém trhu a to ještě před příchodem architektury AMD K10.

graf.png

Množstevní podíl procesorového trhu byl pro AMD ještě příznivější. AMD získalo ve druhém kvartále tohoto roku 22,9 % trhu s x86, v prvním kvartále mělo 18,7 % a ve druhém kvartále minulého roku mělo 21,6 %, dosáhlo nejlepší pozice, jakou kdy mělo.

Analytik z Mercury Research Dean McCarron říká, že druhý kvartál byl ve znamení expanze levných procesorů, obzvlášť v zemích s rozvíjejícím se počítačovým trhem. Prodávaly se hlavně procesory s cenou pod 60 USD, především AMD Athlon 64 X2 3600+, 3800+, 4000+. AMD přitom stlačilo své ceny u všech X2 pod 200 USD.

Podle neoficiálních zpráv dosáhlo AMD na americkém trhu až na 43% podíl, když před rokem mělo jen 42 % trhu. Ve čtyřprocesorových serverech mělo AMD před rokem přes 40% podílu na trhu, současný stav zatím není znám.

Vypuštění Barcelony: 10. září v 6:30 v americkém San Franciscu a v témže okamžiku v mnoha dalších centrech AMD po celém světě, může právě tímto trhem a jednotlivými podíly významně zamíchat. Lze předpokládat, že současná budoucnost AMD záleží více na úspěšnosti Barcelony a jejím zásahu do dražšího segmentu procesorového trhu, než na Richardově odchodu.

Zdroj: News, TheInquirer, DigiTimes, eWeek

Diskuze (11) Další článek: Ageia PhysX míří i do notebooků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,