oooPortal.com: nový komunitní web pro OpenOffice.org

Diskuze čtenářů k článku

26. 05. 2008 13:59

>V České republice měli zájemci o OpenOffice.org k dispozici zatím pouze OpenOffice.cz, který jeho autoři ale

>vytváří v češtině. V posledních měsících se ale výrazně proměnil i oficiální web OpenOffice.org,

to je neprvda, existuje este druhy web pre OO.org

http://www.602office.cz/node

aj ked ta je pre OO.org a odvodene

"V sekci šablon pro registrované návštěvníky 602Office.cz naleznete celou řadu užitečných šablon pro 602Office a OpenOffice.org z různých oborů.."

http://www.602office.cz/sablony_fitness

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
redaktor Živě.cz | 26. 05. 2008 15:24

Vámi zmíněný portál primárně propaguje 602Office. Je sice pravda, že se jedná prakticky o totožné systémy, ale po formální stránce tomu tak není .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
26. 05. 2008 19:15

Pouze upřesním, že věta, že "portál primárně propaguje 602Office" implikuje, že se právě věnuje OpenOffice.org. Kancelářský balík 602Office totiž neobsahuje nic jiného, než vylepšený OpenOffice.org 602 Edition (podobně jako existuje OpenOffice.org Novell Edition) a další SW a doplňky, které teď nejsou předmětem diskuze. Jinými slovy: je pravda, že pro uživatele OOo je v ČR k dispozici vedle OpenOffice.cz také 602Office.cz. Oba s řadou návodů, tipů, šablon atd. Ale, jak se v píše článku - nový OOoPortal.com má jednoznačně větší ambice a není primárně určen uživatelům v ČR. A tady nezbývá nic jiného, než bluePointu popřát, ať je jeho nový mezinárodní projekt pro uživatele OOo úspěšný.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
27. 05. 2008 08:26

Tady bych jen dodal, že podpora české komunity OOo je IMHO celkem slabá, opeoffice.cz disponuje nepřehledným fórem, kde jsou dotazy nad rámec běžných BFU většinou ignorovány (nebo na ně nikdo nezná odpověď) a taky mi to přijde, jako diskuse na úrovni uživatel - uživatel, kdy franta radí vencovi jak zformátovat text, ale ono by občas stálo za to kdy by se tam objevilo něco od vývojářů (i v čr jsou lidé aktivně ovlivňující vývoj OOo) a reagoval tak aby bylo zřejmé, že registruje bolístky uživatelů, že třeba něco z toho, jak to dělá OOo je na hlavu postavené, a že to třeba navrhne zařadit do vývoje (ono by často stačilo nevyvíjet, ale opravovat) nebo že problém xy se řeší a bude vyřešen v nějaké verzi OOo.

Taky českým uživatelům nedoporučuji OOo z dílny Novelu z důvodu naprosto mizerné podpory ze strany firmy (novel.cz -> Katalog produktů -> Openoffice.org je kde?; použiju vyhledávání na stánkách novellu a openoffice ke stažení během pár minut nenachází, což se mi naštěstí podaří pomocí google, chci verzi 2.4, ale tu ve formuláři ke stažení nenabízejí, tak teda kliknu na stažení 2.3 a světe div se, ke stažení je nabídnuta i verze 2.4; pak zkoumám rozdíly mezi win verzí a linuxovou verzí a zjišťuju, že win verze 2.4 je starší než linuxová verze. Ve fóru OOo u novellu se taky vesměs řeší ptákoviny, navíc angličtinou spoře vybavený uživatel OOo bude namydlený (což jistě není váš problém, ale až si nějaký BFU přečte, že novellovská edice něco vylepšuje oproti standardní, tak to jistě bude muset mít a pak se dovolá pomoci kde? Na českém openoffice.cz? Ne, tam se dozví, že jeho verze se chová jinak než ta standardní...)

A proto je z mého pohledu mnohem rozumnější používat 602Office, ne že by to byl o něco lepší OpenOffice.org, ale protože prudce zvyšujete svoji šanci, že se dovoláte pomoci (za pár desetikorun ročně to stojí ).

Blupointu taky přeji aby byl projekt úspěšný, ale mám obavy, že zde vzniká jen další běžný web vedle oooninja, oootnt a jiných, který bude tříštit síly a tak něco najdete tady, něco tam, no prostě když to budete hledat tak to jak naschvál nenajdete ..a na oooportal toho vlastně moc nenajdete, protože používá Drupal jehož modul pro vyhledávání má nějaké ty "mušky" (vyhledejte "emplat" na oooportalu...není divné, že nenajde třeba "template"?).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor