Ohlasy ze světa: váš počítač „na dotek“

Na několika zahraničních stránkách se objevil test nevšední skříně Antec Skeleton, která však není skříní v pravém slova smyslu. Umožní totiž vašemu počítači volně „dýchat“.

Mnoho z vás má ke svému počítači jistě zvláštní citový vztah. Nákup komponentů byla náročná procedura, která zahrnovala dostatečné prověření veškerých komponentů, přes různé testy, fotky a názory ostatních uživatelů. Sestavení daných komponent se tak pomalu rovnalo posvátné chvíli, na každém šroubku jste si dali záležet a váš nový počítač sestavili s tou nejlepší péčí.

Zavřít jej tak do počítačové skříně je sice tím nejstandardnějším řešením, ale spousta uživatelů má tendenci nechávat i přes to skříň otevřenou, ať už z důvodu lepšího chlazení, což je značně diskutabilní, nebo z častějšího důvodu, kterým je častá konfigurace či různé manipulace s komponenty. Pro tyto a další uživatele je k dispozici nová počítačová skříň Antec Skeleton, která je však spíše pouze vyvedeným regálem, čehož je důkazem i její název.

hlavni.jpg

Recenze Antec Skeleton si můžete přečíst například na serverech bit-tech, ExtremeTech a ProClockers.

Antec Skeleton má rozměry 33 cm × 37,6 cm × 41,9 cm, hmotnost činí 7 kg a je kompatibilní se základními deskami typu ATX, microATX a miniATX. Základ tvoří dvě posuvné plochy, které jsou umístěné nad sebou. Horní je určena pro uchycení základní desky, spodní část pak pro napájecí zdroj, pevné disky a optickou mechaniku. Místo je pro dvě optické mechaniky 5,25" a dva 3,5" pevné disky, v případě potřeby lze umístit další čtyři pevné disky do externí pozice na straně.

skeleton 003.jpg skeleton 004.jpg skeleton 010.jpg
skeleton 011.jpg skeleton 015.jpg skeleton 018.jpg
 

O chlazení se stará horní 250mm ventilátor se třemi rychlostmi, pro efektní podívanou je i barevně podsvícen třemi diodami. Pro přídavné chlazení disků je také k dispozici menší 92mm ventilátor. Antec Skeleton také nabízí řadu externích portů, konkrétně dva USB 2.0 porty, jeden FireWire, jeden eSATA a zvukový výstup a vstup.

0,1425,sz=1&i=193932,00.jpg skeleton 032.jpg skeleton 034.jpg
skeleton 035.jpg skeleton 037.jpg skeleton 040.jpg
 

Server bit-tech se zaměřil i na otestování teplot jednotlivých komponent, v grafech se nachází srovnání různých skříní.

graph1.png graph2.png

Jak je vidět z fotek, u některých vysokých chladičů a grafických karet může nastat problém, kdy nepůjde horní část se základní deskou zasunovat v plném měřítku:

11.jpg 13.jpg 17.jpg

Redaktoři ze serveru ExtremeTech si vychvalují použitý 250mm venitlátor, který je při rychlosti 800 otáček za minutu sotva slyšitelný. Správně také dodávají, že tato skříň není určená pro běžné uživatele, ale pro takzvané "nadšence", kteří počítače neustále upravují, přetaktovávají a podobně. Na serveru ProClockers se s tímto názorem také shodují a dodávají, že podobné řešení, jako nabízí Antec Skeleton, budete na trhu hledat jen těžko.
 

I když se nejedná o promyšlenou skříň v každém měřítku, její přednost je především v kvalitě zpracování a designu, který umožňuje uživatelům snadný přístup ke svým komponentům. Antec Skeleton si jistě najde mnoho fanoušků, kteří se nechtějí jen odlišovat, ale potřebují mít všechny počítačové komponenty lehce přístupné. Navíc určitě vynikne mnohem lépe, než běžná skříň, která ve většině případů vše zakryje. Jako srovnání lze uvést například některé velmi drahé či starší automobily, které nechávají nahlédnout na své vnitřnosti v podobě opravdu výkonného motoru. Koncová cena se v našich končinách pohybuje kolem 4 000 Kč s DPH.

12.jpg 14.jpg

Diskuze (15) Další článek: Notepad++ jako náhrada za poznámkový blok nebo PSPad?

Témata článku: , , , , , , , , , ,