Oficiální podoba nových variant ADSL

Na dnešní tiskové konferenci Český Telecom představil nové varianty služeb ADSL. Od 15. září dojde ke zrychlení současných variant ADSL na trojnásobek a to při zachování současných cen. Zároveň dojde k uvolnění trhu s koncovými zařízeními a budou nabídnuty tzv. samoinstalační balíčky.

Přenosová rychlost u základní varianty ADSL se zvýší ze současných 192/64 na 512/128 kb/s a z 320/128 na 1024/256 kb/s. Nově bude zaveden objemový limit pro přenesená data, který je stanoven na 10 GB u základní a 20 GB u rychlejší varianty připojení. Po překročení těchto limitů si zákazníci budou moci dokoupit další „kredity“ po 10 GB za 399 Kč (v případě poskytovatele IOL). Podle Českého Telecomu se do 10 GB limitu vejde 90-95 % současných uživatelů ADSL (nabízí se otázka, zda je potom nějaký limit vůbec potřeba). Zároveň bude zrušen dashboard a dynamický překlad adres (NAT).

Zákazníci, kteří o přechod na rychlejší varianty ADSL zájem neprojeví, budou moci využívat současné modely až do konce letošního roku, kdy bude připraveno další rozšíření služeb. Přechod na rychlejší, limitované ADSL bude možný bez poplatku.

Nově budou k dispozici tzv. samoinstalační balíčky, které uživateli dovolí dále snížit náklady na pořízení ADSL tím, že si instalaci provede sám. Dalšími variantami bude instalace technikem ČTc a předvedení funkčnosti internetu nebo instalace technikem ČTc a kompletní nastavení a předvedení funkčnosti na počítači uživatele.

Diskuze (106) Další článek: Nevěra se přesouvá na internet, díky tomu se lépe odhaluje

Témata článku: Limit, Variant, Varianta, Nový, Dashboard


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 97

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji