Oficiální podoba nových variant ADSL

Na dnešní tiskové konferenci Český Telecom představil nové varianty služeb ADSL. Od 15. září dojde ke zrychlení současných variant ADSL na trojnásobek a to při zachování současných cen. Zároveň dojde k uvolnění trhu s koncovými zařízeními a budou nabídnuty tzv. samoinstalační balíčky.

Přenosová rychlost u základní varianty ADSL se zvýší ze současných 192/64 na 512/128 kb/s a z 320/128 na 1024/256 kb/s. Nově bude zaveden objemový limit pro přenesená data, který je stanoven na 10 GB u základní a 20 GB u rychlejší varianty připojení. Po překročení těchto limitů si zákazníci budou moci dokoupit další „kredity“ po 10 GB za 399 Kč (v případě poskytovatele IOL). Podle Českého Telecomu se do 10 GB limitu vejde 90-95 % současných uživatelů ADSL (nabízí se otázka, zda je potom nějaký limit vůbec potřeba). Zároveň bude zrušen dashboard a dynamický překlad adres (NAT).

Zákazníci, kteří o přechod na rychlejší varianty ADSL zájem neprojeví, budou moci využívat současné modely až do konce letošního roku, kdy bude připraveno další rozšíření služeb. Přechod na rychlejší, limitované ADSL bude možný bez poplatku.

Nově budou k dispozici tzv. samoinstalační balíčky, které uživateli dovolí dále snížit náklady na pořízení ADSL tím, že si instalaci provede sám. Dalšími variantami bude instalace technikem ČTc a předvedení funkčnosti internetu nebo instalace technikem ČTc a kompletní nastavení a předvedení funkčnosti na počítači uživatele.

Diskuze (106) Další článek: Nevěra se přesouvá na internet, díky tomu se lépe odhaluje

Témata článku: Variant, Limit, Dashboard, Nový, Varianta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu