Office konečně přibyl do Windows Store. Dostupné bude předplatné pro domácnosti i jednotlivce

Microsoft dnes do prodeje pošle Surface Laptop, který bude dodáván s Windows 10 S, který je mimo jiné omezen možností instalovat aplikace pouze z Windows Store. V souvislosti s tím Microsoft přidává do virtuálního obchodu kancelářský balík Office 365, který tak bude možné používat i na této odlehčené verzi Windows.

Balík již najdeme i v české verzi obchodu, a to jak v edici pro jednotlivce, tak pro domácnosti. Ceny jsou totožné jako při tradičním nákupu přes webové rozhraní, tedy 1 899 korun za rok. Aktuálně jsou však zalistovány pouze v seznamu aplikací a jejich samotná stránka ještě není dostupná.

Klepněte pro větší obrázek
Office 365 již najdeme ve Windows Store, zatím ale pouze v seznamu aplikací

K dispozici bude tradiční šestice aplikací – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access a Publisher. Přímo v balíku tak chybí správce poznámek OneNote, ten je však ve Windows Store k dispozici v podobě univerzální aplikace již dlouhou dobu a na Surface Laptop bude automaticky nainstalován místo běžné desktopové verze.

Mezi omezení balíku z Windows Store patří možnost instalovat pouze 32bitovou verzi aplikací a také chybějící podpora maker využívající model COM.

Témata článku: Microsoft, Notebooky, Windows, Windows 10, Surface, Outlook, Excel, PowerPoint, Laptop, Store, Word, Aplikace, Dlouhá doba, Webové rozhraní, Univerzální aplikace, COM, Verze, Odlehčená verze, Domácnost, Kancelářský balík, Office, Virtuální obchod, Balík, Česká verze, Jednotlivec

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Kučera 15. 6. 2017 22:39:44
    Jo 1 900 na rok? Ořezané Office pro ořezané Windows určené pro školy? To...
  • Nedos. 15. 6. 2017 14:29:54
    Za 2000 za rok si to můžou strčit někam. Preferuju tradiční trvalej nákup....
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí