Oculus Rift i s ovladači má v akci sníženou cenu 12 tisíc korun, stojí už polovinu toho, co před půl rokem

Systém pro virtuální realitu od Facebooku – Oculus Rift je v rámci kompletu i s ovladači do ruky (Oculus Touch), které detekují i základní gesta rukou, dostupný na trhu už přibližně půl roku. Mnoho uživatelů ale od nákupu odrazuje vysoká cena, což chce Oculus částečně změnit.

V rámci limitované nabídky totiž nabídne komplet brýlí a ovladačů za cenu pouze 399 dolarů, což je v přepočtu asi 12 tisíc Kč s DPH. Je to přitom polovina toho, co tento komplet stál před půl rokem. Součástí akce Oculus Summer Sale je i zlevněný balík her, které jsou pro kombinaci s těmito ovladači optimalizované.

Je pochopitelně otázkou, jestli se Facebooku podaří takto nízkou cenu udržet i v následujících měsících, protože by tím dokázal narušit nástup nových levných modelů pro Windows Mixed Reality. Mezi nimi bude například i systém od Aceru a dalších výrobců, kteří se zaměří spíše na levné modely s nižší kvalitou komponent, přičemž cena je cílena kolem 300 dolarů (přibližně 9 tisíc Kč s DPH).

Témata článku: Facebook, Windows, Acer, Virtuální realita, Oculus Rift, Oculus Touch, Amazing, Oculus, Playstation VR, Summer, Welcome, Vysoká cena, Dolar, DPH, Ovladač, Nízká cena, Levný model, Nízká kvalita, Cena, Komplet, Limitovaná nabídka, Následující měsíc, Snížená cena, Základní gesto, Zlevněný balík

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • František Staněk 11. 7. 2017 10:54:17
    http://blog.ihs.com/oculus-rift-teardown-shows-vr-headset-design-to-be-intr...
  • jenickK 11. 7. 2017 10:47:50
    Ještě o další půlku a bude to mít reálnou cenu B-]
  • dpcstb 11. 7. 2017 10:04:15
    zjavne bol predrazeny a nikto ho nechcel. pockam az nebude predrazeny...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí