NVidia se zase kamarádí s Microsoftem ohledně XBoxu

NVidia oznámila, že ukončila arbitrážní řízení s Microsoftem ohledně cen za čipy pro herní konzoli XBox. NVidia do Xboxu dodává kompletní čipsety a dostala se do sporu s Microsoftem ohledně jejich ceny. Microsoft chce za každou cenu stlačit výrobní ceny XBoxu a NVidia se začala bránit, protože to mělo výrazný vliv na její finanční situaci.

NVidia výsledek jednání hodnotí jako oboustranné vítězství, nicméně bližší informace oznámí až příští týden. Je tedy zřejmé, že Microsoft dá NVidii více peněz a na oplátku něco dostane. NVidia slíbila, že bude spolu s Microsoftem hledat možné úspory ve výrobních nákladech.

Touto dohodou se také pro NVidii lepší pozice pro vyjednávání o čipsetu pro následníka XBoxu. Zde by chtěla do bojů zasáhnout i ATI, která má zkušenosti z herní konzole Nintendo Gamecube.

Diskuze (9) Další článek: Western Digital uvede příští týden SerialATA disk s 10 000 otáčkami

Témata článku: Microsoft, Xbox, Nvidia, Kompletní čip, Herní konzole xbox 360


Určitě si přečtěte

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku