Nvidia opět švindluje?

Po usmíření FutureMarku s Nvidií se objevily další informace o možných podvodech Nvidie ve výkonnostním testu 3D Mark 2003. Na serveru Tech Report můžete nalézt nové informace o možných podvodech.

Redaktoři serveru testovali grafické karty s čipy NV30, NV31, NV34 a to se zapnutým anisotropním filtrováním i bez něj. Prvně proběhl vždy test se standardně pojmenovaným spouštěcím souborem 3Dmarku03 "3dmark03.exe", který byl pro druhé kole testů přejmenován na "3dmurk03.exe". K testu byl použit 3DMark03 Build 330 a ovladače Detonator FX 44.03. Výsledky jsou opět velmi zajímavé.

Po přejmenování souboru na 3dmurk03.exe došlo se zapnutým 8x anisotropním filtrováním vždy ke zhoršení naměřených výsledků v rozsahu od 18 do 9% podle typu karty.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Podle všeho, pokud ovladače detekují spuštění testovacího programu se standardním názvem dojde k určité optimalizaci, která ovšem vede ke zhoršení kvality jak se můžete ostatně na serveru přesvědčit.

Porovnávat grafickou kartu, která počítá 32bitově případně 16birově (Nvidia) s kartou, která počítá výhradně 24bitově se ani nedá. Navíc jak už jsem psal v minulém příspěvku. Jasně se ukazuje, že syntetické testy neposkytují dostatečnou a vhodnou míru srovnání.

Zdroj: The Tech Report

Diskuze (24) Další článek: Linux je více zneužitelný než Windows

Témata článku: Nvidia, Report


Určitě si přečtěte

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku