Nvidia opět švindluje?

Po usmíření FutureMarku s Nvidií se objevily další informace o možných podvodech Nvidie ve výkonnostním testu 3D Mark 2003. Na serveru Tech Report můžete nalézt nové informace o možných podvodech.

Redaktoři serveru testovali grafické karty s čipy NV30, NV31, NV34 a to se zapnutým anisotropním filtrováním i bez něj. Prvně proběhl vždy test se standardně pojmenovaným spouštěcím souborem 3Dmarku03 "3dmark03.exe", který byl pro druhé kole testů přejmenován na "3dmurk03.exe". K testu byl použit 3DMark03 Build 330 a ovladače Detonator FX 44.03. Výsledky jsou opět velmi zajímavé.

Po přejmenování souboru na 3dmurk03.exe došlo se zapnutým 8x anisotropním filtrováním vždy ke zhoršení naměřených výsledků v rozsahu od 18 do 9% podle typu karty.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Podle všeho, pokud ovladače detekují spuštění testovacího programu se standardním názvem dojde k určité optimalizaci, která ovšem vede ke zhoršení kvality jak se můžete ostatně na serveru přesvědčit.

Porovnávat grafickou kartu, která počítá 32bitově případně 16birově (Nvidia) s kartou, která počítá výhradně 24bitově se ani nedá. Navíc jak už jsem psal v minulém příspěvku. Jasně se ukazuje, že syntetické testy neposkytují dostatečnou a vhodnou míru srovnání.

Zdroj: The Tech Report

Diskuze (24) Další článek: Linux je více zneužitelný než Windows

Témata článku: Report, Nvidia

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost