nVidia nabídne technologii SLI pro rychlejší hraní

Společnost nVidia oznámila technologii nVidia SLI, která umožní souběžnou práci dvou grafických karet na jednom počítači stejně, jako to uměly grafické karty Voodoo 2 společnosti 3DFx, tedy rozdělením práce tak, že každá karta vykresluje jen část celkového obrazu.

Technologie SLI (Scan-Line Interface) je zatím ve fázi navazování spolupráce s výrobci základních desek, kteří budou muset nabídnout desky vybavené dvěma sloty PCI Express pro grafické karty, první informace o připravované technologii obdrželi výrobci základních desek minulý pátek. Nasazení v režimu SLI budou podporovat grafické karty GeForce 6800 Ultra, GeForce 6800 GT a Quadro FX 3400, pro dnes běžné grafické rozhraní AGP nebude technologie SLI dostupná.

Oznámení nVidia SLI přišlo pouze několik týdnů po té, co výrobce speciálních herních počítačů AlienWare oznámil vlastní technologii pro rozdělení zátěže na dvě grafické karty s názvem VideoArray, která ale podporuje grafické karty nVidia i Ati Technologies. Po oznámení technologie nVidia zástupci AlienWare připustili, že pokud bude VideoArray pomalejší, nabídnou zákazníkům řešení přímo od nVidie.

Zdroj: ExtremeTech

Diskuze (12) Další článek: Microsoft končí s licenčním plánem Upgrade Advantage

Témata článku: Nvidia, Připravovaná karta, Herní režim, Technolog, Alienware, Nvidia Quadro, Scan, Celkový obraz, Interface, SLI, NAB, Voodoo


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně