Nový zákon v USA umožní testovat autonomní vozidla ve všech státech

Spojené státy chtějí umožnit ostré testování autonomních vozidel napříč všemi státy. Aktuálně to umožňují na základně místní legislativy jen některé.

Díky nové legislativě bude možné automatické funkce vozidel otestovat ve více klimatických pásmech a automobilky tak získají cenné zkušenosti. Informace přináší agentura Reuters.

Nová podoba zákona by měla vstoupit v platnost již toto léto. Firmy, které budou mít zájem vyslat na cesty autonomní vozidlo, budou muset splnit přísné podmínky a dále projít schvalovacím procesem pro každý model samostatně.

Povinností bude rozsáhlé monitorování systémů, a to i případného selhání či zasahování člověka do samotné jízdy. O zbývajících podmínkách se ještě bude jednat, ale finální podoba zákona by měla být známa již do dvou měsíců.

Neznamená to ještě možnost běžného provozu autonomních vozidel, ale jen jejich testování na veřejných komunikacích. I to je ale velmi důležitý krok. Odhodlalo se k němu například už i sousední Německo.

Témata článku: USA, Automobily, Německo, Reuters, Autonomní vozidlo, Veřejná komunikace, Důležitý krok, Vozidlo, Nový zákon, Spojené státy, Autonomní provoz, Nová podoba, Testování, Finální podoba, Nová legislativa, Automatická funkce, Běžný provoz, Legislativa, Místní legislativa, Ostré testování, Podoba zákona, Případné selhání, Přísná podmínka, Schvalovací proces, Zákon

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • jjfb 9. 6. 2017 10:59:05
    Nezapomněl náhodou někdo na to, že se to napřed musí schválit?
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí