Nový typ multimediálního přehrávače

Společnost Archos uvádí na trh nový typ multimediálního přehrávače. Přístroj v sobě kombinuje MP3 přehrávač, zásobník na digitální fotografie a ještě mnohem víc.

Představeny byly dva modely z třístovkové řady, AV320 a AV340. Jeden s 20GB a druhý s 40GB vestavěným pevným diskem. Oba modely budou vybaveny barevným 9,7 centimetrovým displejem. Mezi základní funkce se řadí zobrazování grafických souborů ve formátu JPEG, přehrávání MPEG1 a MPEG4 video souborů či poslech MP3, WAV nebo WMA. Mezi další možnosti bude patřit FM tuner a diktafon s možností ukládání do MP3 či standardní možnost výstupu pomocí kabelu na televizi. Komunikace s počítačem bude probíhat skrze rozhraní USB 2.0 nebo volitelně FireWire.

Klepněte pro větší obrázek

Zároveň s přehrávači se objeví i několik přídavných modulů. Například AVCam 300 přetvářející celý komplex v digitální fotoaparát a kameru. Kamerový přídavný modul bude vybaven 3,3 Mpx CCD senzorem s 3x optickým a 10x digitálním zoomem. Dalším rozšíření může být o modul dovolující číst různé druhy paměťových karet atd.

Klepněte pro větší obrázek

Cena u modelu AV320 byla stanovena na 569,95 USD a u modelu AV340 s větší diskovou kapacitou na 629,95 USD.

Zdroj: Archos

Váš názor Další článek: Mimořádně úspěšný červ Bugbear se vrátil

Témata článku: Video, Multimédia, Multimediální, Multimediální přehrávač, FM Tuner, Typ, Diktafony, Nový, Archos, Vestavěná kamera, Přehrávač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost