Nový Netscape 8 bude uvolněn 17. února: prioritou je bezpečnost

Společnost America OnLine (AOL) plánuje na 17. února uvolnění první veřejné verze internetového prohlížeče Netscape 8. Nový Netscape je navržen s důrazem na ochranu uživatele před škodlivým kódem a dalšími hrozbami souvisejícími s prohlížením Internetu.

Netscape bude používat seznam potencionálně nebezpečných webových stránek. Seznam bude uložen lokálně na klientských stanicích a bude často aktualizován. Podle jeho obsahu pak bude Netscape automaticky upravovat bezpečnostní nastavení.V současnosti je AOL ve fázi vyjednávání s významnými společnostmi zabývajícími se bezpečností. AOL se snaží získat co nejvíc informací o adresách, které mohou být potencionální hrozbou pro klientské stanice.

Pokud se uživatel při prohlížení webu dostane na potencionálně nebezpečnou adresu, bude varován červenou ikonkou. Automaticky také dojde k vypnutí technologií typu JavaScript, ActiveX nebo cookies. Bezpečné stránky budou naopak označeny zelenou ikonkou, neznámé pak žlutou. Netscape přinese i další novinky: je sice založen na Firefoxu, avšak některé stránky bude v zájmu kompatibility zobrazovat s pomocí renderovacího enginu Internet Exploreru.

Zdroj: PCWorld.com

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Bezpečnost, Prohlížení, Únor, Netscape

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu