Nový Netscape 8 bude uvolněn 17. února: prioritou je bezpečnost

Společnost America OnLine (AOL) plánuje na 17. února uvolnění první veřejné verze internetového prohlížeče Netscape 8. Nový Netscape je navržen s důrazem na ochranu uživatele před škodlivým kódem a dalšími hrozbami souvisejícími s prohlížením Internetu.

Netscape bude používat seznam potencionálně nebezpečných webových stránek. Seznam bude uložen lokálně na klientských stanicích a bude často aktualizován. Podle jeho obsahu pak bude Netscape automaticky upravovat bezpečnostní nastavení.V současnosti je AOL ve fázi vyjednávání s významnými společnostmi zabývajícími se bezpečností. AOL se snaží získat co nejvíc informací o adresách, které mohou být potencionální hrozbou pro klientské stanice.

Pokud se uživatel při prohlížení webu dostane na potencionálně nebezpečnou adresu, bude varován červenou ikonkou. Automaticky také dojde k vypnutí technologií typu JavaScript, ActiveX nebo cookies. Bezpečné stránky budou naopak označeny zelenou ikonkou, neznámé pak žlutou. Netscape přinese i další novinky: je sice založen na Firefoxu, avšak některé stránky bude v zájmu kompatibility zobrazovat s pomocí renderovacího enginu Internet Exploreru.

Zdroj: PCWorld.com

Témata článku: Prohlížeče, Internet, Bezpečnost, Prohlížení

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

Včera | Stanislav Janů | 113


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji