Nový MP3 přehrávač od Creative

Japonské oddělení Creativu představilo novou řadu přenosných miniaturných MP3 přehrávačů s flash pamětí. Přehrávače jsou nadstandardně vybaveny integrovaným FM tunerem a možností záznamu hlasu. K dispozici budou dva modely se 128 a 256 MB paměti, podle čehož se liší v označení. Méně kapacitní je označen jako LX100 a ten druhý jako LX200.

Přístroj o rozměrech 80x45x17,5 mm váží včetně 500mAh Li-Ion akumulátoru 51 gramů a na tento zdroj by měl vydržet reprodukovat hudbu až 10 hodin. Pro komunikaci a přehrávání z počítače slouží rozhraní USB 1.1.

Přehrávače jsou vybaveny velkým grafickým displejem rozděleným na dvě části, kde vidíte vše potřebné o právě přehrávané skladbě, stavu baterií, případně FM stanici nebo navoleném režimu ekvalizéru.

Klepněte pro větší obrázek

Předpokládaná prodejní cena je v přepočtu okolo 170 USD. Dříve představený Creative Nomad MuVo je s rozměry 73x35x16 mm jen o něco málo menší, ale neobsahuje displej ani FM tuner a u nás se prodává přibližně za 3500 Kč bez daně. Sice jde bez kabelu připojit přímo k PC, což ale zase taková vymoženost oproti novému modelu není.

Zdroj: Digit Life, ASIA Creative

Diskuze (1) Další článek: Kazaa 2.5 beta k dispozici

Témata článku: MP3, Tunery, FM Tuner, Nomad, Přehrávač, Nový

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů