Nový Gimp 2.6.9 vylepšuje stabilitu a opravuje chyby

Diskuze čtenářů k článku

avatar
25. 06. 2010 22:18

Jako uživatel windows mohu hodnotit jen verzi Gimpu pro windows. Z mého pohledu je např. téměř nepoužitelný na prostý resize obrázků/fotek a to při všech zkoušených typech algoritmů co gimp nabízí. Výsledná kvalita je viditelně hrozná. Dále pak práce s několika okny,které se ani neumí hodit do popředí při focusu je dost o nervy. Ad dialog barev bych čekal logicky, že když kapátkem klikám na různé barvy, bude se mi měnit i barva v otevřeném dialogu barev, to bohužel také nejde. D8le mi to pak dělá velké problémy s překreslováním výběrů atp. Na windows tedy tento program považuji za dost nedotažený a funkční tak nějak napůl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:44

Pořád nemohu pochopit trend srovnávání photoshopu s gimpem.Je to dost absurdní když se uváží cena a také každý kdo v photoshopu dělal tak ví,že se tyto programi nedají srovnávat.Pro ty co nechtějí mít nelegální programi a nechtějí utrácet tisíce za grafický program je gimp perfektní.Jsem zastáncem legálních programů a gimp patří mezi špici zdarma dostupných.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:14

Ty programy se daji srovnavat, ale ne pri jakekoliv praci. Gimp byl treba z pocatku vyuzivan predevsim pro tvorbu webove grafiky(kde jsou treba 16ti bitove barvy skutecne zbytecne) a celkove je spise vhodny pro grafiku, ktera nepujde do tisku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 14:19

promin ale ty programy se opravdu srovnavat nedaji, mozna pro nejake mirne pokrocile prace, ale pokud chces vic, tak je to jako mercedes a trabant

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:16

Sam jsi trabant. Drtiva vetsina warez-photoshopackych remcalu by nevyuzila ani desetinu funkci gimpu, ale citi se jako kingove, protoze maji "profesionalni" software. Kdo umi s gimpem, tak udela prakticky vse, jako nekdo jiny s photoshopem. Ja jsem si schvalne zkousel par photoshopackych navodu aplikovanych v gimpu a co jsem nezjistil - uplne stejny vysledek, akorat se obcas nejaka funkce jmenuje jinak a trochu jinak se chova.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:33

Mi se porad libi, jak vsichni tisknou 16bit ... ja znam jednu tech. ktera to umi, hologram, ktery se pak vykresluje laserem ... a ted se zeptam, ktery lab dela hologramy ... ja to teda videl v galeriich misto drahych obrazu .... ale jinak ne.

Tiska je bezne 6bit, nejnovejsi eposny maji neco jako 8bit .... znam jeden plotter v CR a slysel jsem ze uz jsou i dalsi ... ale nevim kde ))

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 08:41

Mám Gimp jak na Windows,tak na Linuxu a musím říct,že ten neoficiální port na Windows je katastrofa,možnosti jak ten program rozšířit prakticky nejsou,v Linuxu na to stačí instalace pár doplňkových balíčků z repozitáře.Rychlost a vůbec celý komfort ovládání je u Windows hrůza.Celkově vzato,pokud byl program vyvíjen jen pro Linux,tak ty porty na Windows obvykle dopadnou dost špatně.

Gimp po doinstalování všech těch doplňků z repozitáře toho na Linuxu zvládne stejně jako Photoshop,možná i víc,ale chce to jednu základní věc,zapomenout návyky z Photoshopu a naučit se to,potom je ten program rychlí a značně ulehčuje práci,už jen tím,že si na ty panely po stranách můžu dát co chci

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 09:11

Opravdu toho zvládne tolik jako Photoshop? Například:

- Práci v 16-bit barvách

- Práci v CMYK barvách

- Export do PDF (se zachováním rozměrů a rozlišení, texty exportované jako text, ne jako bitmapa)

- Možnost mít textovou vrstvu i jnak než vodorovně (GIMP umí otočit textovou vrstvu, ale pak je z ní bitmapa)

- Textová vrstva s více styly (např. nápis s jedním slovem tučně)

- Možnost pořádně ovládat tvrdost štětce / gumy

- Pak mi ještě při zarovnání textu v italice na blok ořezával pravé okraje, ale to dělá jen někdy - to je spíš bug, než že by to vůbec neuměl

A to jsou jen věci, na které jsem v praxi narazil, ne nějaké umělé vymyšlenosti.

To, že si můžete uspořádat boxy je sice pěkné, ale veškeré ulehčení práce je přehlušeno tím, že při vybraném okně vrstev (např.) nefungují klávesové zkratky. Takže si vyberete vrstvu, pak chcete třeba obrázek zvětšit, mačkáte jak blbec + a ono nic - musíte předtím opět kliknout do hlavního okna. Použitelnost pláče tiše v koutku...

Ale abych mu jen nekřivdil, jsou i věci, které mi přišly v GIMPu vyřešené lépe než v Photoshopu, například masky vrstev.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 09:21

Tak GIMP je asi uplne jina liga nez photoshop. Ja mu ale velice fandim (i kdyz to co potrebuji s fotkama zvladne picasa, nebo f-spot take), ten rozdil v cene je opravdu drasticky...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 09:32

Tak to zkusím vzít postupně,taky už trpím sklerózou

Beru v potaz jen Gimp pro Linux

-práce v 16-ti barvách je na Linuxu možná

-bod 2 a 3 nemám vyzkoušen,export do PDF možný je,ale jak to proběhne nevím,nepoužívám to

-ano,tohle jde

-textová vrstva s více styly také funguje

-nevím co je myšleno pod pojmem "pořádně ovládat tvrdost štětce a gumy" s důrazem na slovo "pořádně",ale ovládání tam je

-tenhle bug v Linuxu není,aspoň myslím,ještě jsem na něj nenarazil

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 12:09

Předpokládám, že tím slovem ''pořádně'' je myšleno bez problémů klilknout na štětec a individuálně si nastavit vzor štětce, velikost a v neposlední řadě si nastavit štětec podle potřeby (na tvrdý či měkký).

Já osobně jsem nepřišel na to, jak se vypořádat s tímto základem. Jak může někdo chtít něco dobře ugumovat, nakreslit, když nemá ani v základu dostupnou takovou banalitu, která je základem všeho?

Hlavně že tam dávají krytí štětce (naprosto nepotřebná funkce, která se dá řešit vedle v nové vrstvě).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 12:16

Grafik nejsem, tablet nemám. Tady ovšem o tvrdosti štětce něco píšou, na konci je odkaz.

Hardness

This option applies to brushes with fuzzy edges. If it is enabled, the harder you press, the darker the fuzzy parts of the brush will appear.

....

The Pressure Sensitivity section is only meaningful if you are using a tablet: it allows you to decide which aspects of the tool's action should be affected by how hard you press the stylus against the tablet. The possibilities are opacity, hardness, rate, size, and color. They work together: you can enable as many of them as you like. For each tool, only the ones that are meaningful are listed. Here is what they do:

http://docs.gimp.org/en/gimp-tools-paint.html...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:24

Funguje to i s mysi. V tom "brush dynamics" zaskrtni hardness a pak slajdrem muzes tu "tvrdost" nastavit. Podle me takova vec nema stejne bez tabletu moc vyuziti.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:33

Dalsi vul, co nema tablet ... to nastaveni kryti vyuzivam dnes a denne a nejde to nahradit novou vrstvou, to bych se opichal do krychlicky, nez bych neco udelal

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:54

Vůl jsi ty, protože to funguje asi tak stejně.

Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když chceš zesílit krytí štětce, tak musíš přidat novou vrstvu, což tady nemusíš.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 16:39

Mam tablet, ten ma pritlak, cim vetsi pritlak, tim vetsi kryti ... tedy udelam tak X ruznych kryti za sekundu ... to mam delat 1000 vrstev ? ... asi ne co )

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:57

Je to opravdu plnohodnotná práce v 16-ti bitech? Tj. načtu obrázek v 16ti bitech v 16ti bitech v něm pracuju a pak ho jako 16ti bitech uložím? Podle popisu GEGL jsem pochopil, že pouze některé funkce interně fungují v 16ti bitech, ale možná jsem to pochopil špatně.

CMYK jde s trochou obtíží exportovat, pokud si človek instaluje plugin, ale pracovat v něm nejde.

Co jsem projížděl fóra, tak "nějak" to dostat do PDF lze, ale většinou je to drbání pravou rukou za levým uchem (převod přes OpenOffice) a má to nějaké háčky.

Pokud jde mít textovou vrstvu kolmo, tak tedy nějakým hodně záludným způsobem; já jsem tedy nepřišel na to, jak to udělat. Stejně tak když změním font, změní se mi pro celý textový box, nepovedlo se mi ho změnit jen pro jedno slovo z něj.

Tvrdost: Koukám to nepochopilo víc lidí. Jde o to vybrat si brush a moci plynule ovládat jeho "rozplizlost". U Photoshopu si to jde jednoduše nastavit "číslem", v GIMPu to jde leda přítlakem u tabletu. Když ho člověk nemá, tak smolík. U gumy jde sice tvrdost ovládat, ale pouze ve dvou stupních, což je poněkud málo.

Jinak já používám primárně GIMP, nedávno jsem zpracovával nějaké podklady pro tiskárnu, tak jsem se blíže seznámil s Photoshopem. GIMP je super software, o tom žádná, ale je třeba si přiznat, že do plného Photoshopu má ještě kus cesty, srovnatelný je maximálně tak s Photoshop Elements.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:45

16bit je malo a photoshop dlouho neumel vic nez 16 bit, pritom profici vzdy delali v 24bit a 32bit ... takze asi tak.

Cinepaint je resenim ... lec kostrbatym.

CMYK ? ... nenzm jedinou tiskanu, ktera by stala zato a mela CMYK, snad CMYK+2 a CMYK+4 ... no jenze to uz neni CMYK a lespi vyledek to dava z sRGB ... proc si tedy stahnout gamut na 2/3 toho z sRGB a pak to prevadet zase do bohatsiho, ale uz bez tech barev ?

CMYK se pouziva na tisk levnych letaku a casopisu/novin a tam staci prevezt a od oka dokorigovat ....

CMYK je takovy uzus, mimochodem mate doma kalibracni sondu, 8bit zaklibrovany monitor a pozuzivate profily z labu pro konkretni papiry a tisk jedine z RIPu ... pokud ne tak je uplne jedno v cem se to dela a jak se co prevadi ... ta predstava, ze RIP neumi delat z RGB je smesna, umi to lip nez z CMYKem ) ... neb CMYk se na monitoru zobrazi jak ? ... ano simulaci ... a nebo mate bily podklad ? .... ne ... a monitor ma RGB ze .... aha, takze kdyz chci vytsiknout neco co mam na monitoru na tiskarnu, co ma 6 nebo 8barev a mnohdy i vic ... tak prijde nekomu logicke si vzit gamut a uvnitr jej udelat takovy zajimavy 4 hran a osekat rohy + to v nekterych barvach ujede .... chape nekdo tu logiku ? ... ja ne

Kolik lidi zde tiskne na CMYK ofsetu ? .... ja uz jedine na CMYK+2 a lepsim a v podstate uprednostnuji inkoust ... prolottery epson .... CMYK je uzus amateru, kteri nevi, ze profici uz jsou jinam a CMYk je jen oldschool, kdyz chcete usetrit a tisknout na starych ofsetovych strojich.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Z toho seznamu umí např. 16-bit barevný kanál pomocí GEGLu, CMYK, export do PDF. Zbytek nevím nebo nerozumím popisu (tvrdost gumy).

>>Pak mi ještě při zarovnání textu v italice na blok ořezával pravé okraje, ale to dělá jen někdy - to je spíš bug, než že by to vůbec neuměl...

Nechci být nezdvořilý, ale používáte skutečně originál GIMP nebo spatlaninu pro Windows?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:47

Tvrdost gumy funguje jen lidem, co maji tablet .... ja jej mam, neb ani lepsi amater nemuze delat bez tabletu ... jo ti profici nemaji tablet ? ... tak proc pro pana krale maji gimp ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:21

Co se mysli tou tvrdosti gumy? Opacity? Hardness? Tohle vsechno tam je a funguje i s mysi(zkousel jsem to ve verzi 2.6.8.(nativni)).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 09:55

nezvladne, ale je zadarmo

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 10:23

Takových věcí, co gimp neumí, by se našlo... filtry jako Smart objekty, novinky posledních verzí jako je kreslení na 3D objekty, content-aware resize a fill, integrovaný RAW modul atd. atd.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:39

Content aware Gimp má už dlouho. Je to plugin který se jmenuje Resynthesizer.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:10

Ten seam carving byl v Gimpu tak o dva roky driv, nez ve Photoshopu. Kazdopadne porad melete ta sama hov... Najdete si funkci photoshopu, ktera v GImpu neni(resp. dela se jinak) a to je konec argumentum. Ve photoshopu taky spousta veci ve srovnani s gimpem chybi, ale nikoho to nezajima, protoze photoshop je preci warezacky standard

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 14:15

mozna i vic, dovol abych se ti vysmal

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

>> Verzi pro Microsoft Windows stahujte z naší GigaMánie.

Ona žádná oficiální verze GIMPu pro Windows neexistuje! Existuje pouze velmi nekvalitní zbastlený neoficiální port přeložený Cygwinem. Tento port má oproti originálu výrazně nižší stabilitu a výkon. Navíc tato "předělávka" občas nemá ani všechny vlastnosti originální verze.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 08:20

A Gimp je proto mezi Windowsáky známý jako program s málo funkcemi, nízkou stabilitou, divným vzhledem a hromadou oken...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 10:37

Až na tu stabilitu se to dá říct bohužel i o Linuxové verzi. Gimp ustrnul kdesi v minulosti a chybí mu (i ve vývojové verzi 2.7.1) spousta věcí které jiné okenní editory (Photoshop, CorelPaint, ...) již hodně dávno mají. Např. efekty na vrstvách v Gimpu, to je fakt tragedie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:10

Praveze vacsina z hore spominanych funkcii sa bez problemov doplnit pluginom (stetce, podpora animacii, rozne vzorky a mnoho ineho). Staci pohladat a vybrat si...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:30

Hele, já v Gimpu dělám dnes a denně, mě nemusíš říkat, že existuje hromada pluginů. Ale na hodně věcí pluginy nejsou a nebudou a spousta pluginů má ovládání, že by jeden zaplakal.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 12:01

A ta tvrdost štětce se dá doplnit pluginem, nebo se bavíš jen o tom, že si můžeš stáhnout různé vzorky štětců?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:07

Co myslis tou tvrdosti stetce? Treba sila pritlaku pri pouziti tabletu normalne funguje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:53

Tak já se nebavím o práci s tabletem. To fungovat může...

Tvrdostí štětce myslím standardní nastavení ostrosti vzoru štětce, když pracuji především s myší. To tam zkrátka nevidím. Možná to je někde ukryté, ale já jsem nic takového nenašel. A myslím si, že by to tam mohlo být při rozkliknutí nástroje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:10

Tak bud opacity, nebo rozkliknout nabidku brush dynamics, kde se da nastavit hromada veci(v tomto pripade asi Hardness a pak kliknout na ten trojuhelnicek a sliderem nastavit)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:52

Koukal jsem na tom v Linuxu a moc moudrej jsem z toho nebyl, šéfe.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:59

Tak jsem se dole dočetl, že ta tvrdost jede fakt jen přes ten tablet. Takže to je ten kámen úrazu, pokud je to pravda.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:10

Jde mi to i mysi(akorat se ta tvrdost musi nastavit). Asi delas neco spatne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 15:49

Asi jó, šéfe. Ale to je jedno. Já jsem stejně zvyklý na PS, tak to nebudu řešit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
26. 06. 2010 19:08

Samozřejmě, cena PS je naprosto bezvýznamná.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:58

A v Linuxové verzi je to snad o hodně lepší? Osobně mi to připadá skoro stejné. (Na obou systémech mám v. 2.6)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 02:15

Po dlouhé době jsem si ten Gimp stáhl. Musím říct, že už se některé věci trochu podobají Photoshopu. Např. práce s vrstvami se zlepšila (lépe řečeno : obšlehli spoustu věcí z PS, vč. režimů vrstev). Ale pořád mi v tom programu chybí takové ty základy, např. tvrdost gumy/štětce. (Třeba to tam někde je, ale já to prostě nevidím, když na ty nástroje kliknu) A pořád je ten program hrozně těžkopádný. Nelíbí se mi to.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 03:54

Ono tou předělávkou na Windows to dost utrpí. Na Linuxu to běhá podstatně lépe.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:51

Teď to mám na tom Linuxu spuštěné. Je fakt, že to běhá rychleji, ale pořád je to takové silně neohrabané a nefunkční. Zkrátka taková dost nepovedená verze Photoshopu.

Dám příklad : Hrál jsem si s těmi vrstvami trochu. Otevřel jsem si obrázek, duplikoval jsem si to do druhé vrstvy tak, abych měl v podstatě nad sebou dva stejné obrázky. Tu vrchní (''dominantní'') vrstvu duplikátu jsem odbarvil.

Klikl jsem na gumu a snažil jsem se odgumovat tu dominantní vrstvu, která je odbarvená. A stala se mi taková nemilá věc.Ono to negumuje tu vrstvu na úkor té spodní indexové. Ono to gumuje pouze na té vrstvě. Myslel jsem, že je alespoň tohle funkční. Tohle je vážně program, kterej může posloužit snad jen k nějaké základní úpravě obrázků.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Popisované chování je zcela v pořádku. Problém je jen ve vaší neschopnosti zvolit správný postup.

>> Tohle je vážně program, kterej může posloužit snad jen k nějaké základní úpravě obrázků.

Podle vašeho příspěvku jste GIMP lama, která své základní neznalosti svádí na aplikaci. Se svým přístupem skutečně jinak GIMP nezvládnete využít.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:30

No, právě jsem vám popsal úplně obyčejný příklad toho, co naprosto hravě zvládá Photoshop, se kterým se pracuje naprosto intuitivně. Jen stačí, aby člověk zapojil mozek a fantazii. Zbytek už jde sám. A myslím, že stejným způsobem by se to dalo udělat i jinými graf. programy. Zkrátka jsem chtěl umazat část vrchní vrstvy, aby se objevila místo toho část té indexové. Místo toho jsem smazal kus obrazu.

Problém nebude ani tak v tom, že jsem GIMP lama. Problém bude především v tom, že práce s vrstvami pokulhává po logické stránce. A já opravdu netoužím po tom, abych se stal GIMP profesionálem. Nemám náladu na to, abych hledal nějaké složitější alternativy pro úplně banální práci s vrstvami. Vždyť je to základ, proboha.

Takže odpovídám, že popisované chování není zcela v pořádku. Popisované chování je zcela špatné, iracionální a svědčí to o tom, jakou úroveň má GIMP.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 13:40

Přiznám se, že podle vašeho popisu jsem nějak nepochopil, kde je problém. Dám dvě vrstvy přes sebe, vyberu vrchní a gumuju v ní. To funguje zcela jak bych očekával. Nebo co jste myslel, že to bude dělat - upravovat obě vrstvy???

No vidíte, já zas zkoušel v Photoshopu použít maskování vrstev. Zapojoval jsem mozek i fantazii až se ze mně kouřilo ale pořád mi to nějak nefungovalo, až jsem si musel vygooglovat nějaké návody, tak jsem to jakž-takž rozhodil. Ale stejně nechápu proč tam, kde je maskovaná vrstva průhledná se ukazuje maskující vrstva. To po podle mně chování zcela špatné, iracionální a svědčí to o tom, jakou úroveň míá Photoshop

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:11

No, omlouvám se, protože moc neumím tyto činnosti popisovat. Zkrátka bych očekával, že když budu gumovat tu vrchní část, tak ta ugumovaná část přejde do průhlednosti, čímž ''prokouknou'' vrstvy, které jsou pod tím. Připadá mi to tak logické.

Když to tak čtu, tak je to asi fakt o zvyku. :D Já většinou u PS dosáhnu svého. Je fakt, že se taky někdy plácám v něčem, ale většinou nějakého výsledku docílím. U toho GIMPU bych byl asi ztracenej. Prostě se mi zdá příliš komplikovanej. PS považuji za daleko flexibilnější sw. Třeba je to můj subjektivní názor, ale ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:28

No ale to ta vrstva musi mit alfa kanal ... kdyz nema, tak je misto alfy bila ... presne to same ma i photoshop.

Ale profici pouziaji maskovani, nebot tam je ta zmena jeste upravitelna.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:39

To mi došlo, ale v PS je to základ. U Gimpu by to mohlo být taky.

Profík sice rozhodně nejsem, ale s maskou taky pracuji nějakou dobu. Je to přesnější a člověk to jednoduše obrátí a jede pozpátku. Ale pokaždé to nepoužívám. Když dělám nějakou prkotinu, tak to zdržuje.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:25

No a ty asi neumis ani ten photoshop co ))

na to je tam maska vrstvy ... weee

Nez caznes pouzivat profesinalini program, tak se ho nauc.

.... a nebo si tam dej lafa kanal a pak to tak bude fungovat taky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 14:41

Masku vrstvy používám často, joudo. Než začneš někoho buzerovat, tak si uvědom, že ne vždy potřebuješ používat masku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 08:07

Ja súhlasím. Pod Windowsom som mal skvelý program Paint.NET, už dlho hľadám niečo podobné na Linux (Pinta je stále nedokončená). Ten GIMP sa nedá používať, alebo som ešte neprišiel na to, ako.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 06. 2010 09:53

No tak to je smutne, ze si na to neprisiel. Poznas stranku www.google.sk ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 11:55

Tak to je zase výblitek...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 06. 2010 19:31

Samozrejme, poznám, ale narozdiel napríklad od spomínaného Paint.NET má absolútne chaotické a neintuitívne ovládanie. Ja chcem s programom pracovať hneď, nie učiť sa, ako s ním narábať.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor