Nový gigabajtový e-mail Centra nabídne javascript, štítky a šifrování zpráv

Dnes zahájeného betatestu e-mailu s prostorem 1 GB se účastní 25 testerů, kteří po několika týdnech získají možnost pozvat několik dalších zájemců. Po dalších týdnech nabídne Centrum nové služby svým nejaktivnějším uživatelům a nakonec převede do nového systému všechny své e-mailové schránky.

Nový e-mail Centra přináší několik základních novinek. Kromě prostoru o velikosti 1 GB a zvýšení maximální velikosti příloh na 10 MB jde zejména o nové rozhraní v javascriptu, které výrazně zkracuje dobu načítání dat. Zprávy se dají do jednotlivých složek přesouvat jednoduchým tažením myší – tedy systémem drag&drop. E-maily může uživatel třídit nejen do složek, ale také například pomocí štítků (což jsou v podstatě z Googlu známé labels). Při psaní zpráv přibyla užitečná funkce dokončování adres. Při odesílání lze obsah mailu jednoduše šifrovat a chránit heslem. Uživatel také nově může nastavit, jak má rozhraní jeho mailové schránky vypadat – k dispozici je třeba i zobrazení s náhledem zprávy (podobně jako v Outlooku).

Tolik jen ve zkratce. Novinek je více, podrobněji se jim budeme věnovat v reportáži za několik dní, až fungování betaverze mailu více otestujeme.

Diskuze (33) Další článek: Symantec oznámil miliardový obchod

Témata článku: Šifrování, Java, Javascript, Centrum, Zvýšený obsah, Gigabajt, Nový, Drop

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů