Nový čipset nVidia nForce 4 obsahuje HW firewall a podporu dvou grafických karet

Společnost nVidia dnes odtajnila informace o novém čipsetu pro procesory AMD s označením nForce 4, který byl vystavován již minulý týden na Invexu. Novinka bude k dispozici ve třech verzích podle vybavení. Pro běžné uživatele je určen čipset nVidia nForce 4, pro náročnější uživatele je k dispozici nVidia nForce 4 Ultra a speciálně pro nejnáročnější hráče nabídne nVidia nForce 4 SLI.

Základní verze nabídne podporu rozhraní PCI Express, řadič SATA disků s přenosovou rychlostí 1,5 Gb/s, RAID řadič (celkem 4 SATA + 4 PATA disky), hardwarový Firewall a gigabitový ethernet. Verze Ultra nabízí kromě základu nativní podporu příští generace SATA disků s přenosovou rychlostí 3 Gb/s a podporou výměny disků za chodu. Bezpečnostní funkce čipsetu, které u základní verze reprezentuje hardwarový firewall, jsou u verze Ultra a SLI rozšířeny do podoby ActiveArmor, tato služba poskytuje nadstavbovou ochranu včetně odhalování spyware. K základním deskám bude dodáváno softwarové vybavení nTune, které umožní automatické plynulé přetaktování systému v závislosti na požadavcích běžících aplikací včetně úpravy napájení.

Nejvýkonnější variantou určenou hráčům je nVidia nForce 4 SLI, která přináší zpět možnost osadit do jednoho počítače dva grafické akcelerátory. Společnost nVidia bude na trh dodávat karty speciálně certifikované pro nasazení v režimu SLI, protože aplikace dvou karet v jednom systému klade zvláštní požadavky na tyto grafické adaptéry. Stejně jako v době 3Dfx Voodoo 2 budou i karty pro novou generaci SLI vzájemně propojeny speciálním konektorem.

Zdroj: nVidia

Diskuze (16) Další článek: Již 122 bezdrátových sítí v databázi Internetu pro všechny

Témata článku: Čipy, Firewall, Nativní aplikace, Systém výměny, Nejnáročnější uživatel, OBS, Podpora, Hardwarová podpora, Čip, Nejvýkonnější varianta, Nový, Minulá generace, Pata, Základní verze, Čipset, Voodoo, Nvidia, Nový čipset, Graf, Základní úprava


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky