Novinky TechFestu: automatická ochrana počítače nebo chytrý fotoaparát

Čtvrtý ročník interní akce Microsoft TechFest, která představuje činnost výzkumných týmů ostatním pracovníkům Microsoftu a novinářům, přinesl řadu zajímavých novinek.

Velkou pozornost vzbuzuje vyvíjená ochrana proti internetovým červům, který by měla počítač provizorně bránit proti útokům, dokud nebude instalována klasická záplata. Technologie nese označení Shield (Štít) a podobá se "wrapperům" na unixových systémech. Podle výzkumného týmu však Shield ještě není připraven na nasazení. Přesto je využití práce na této technologii v nových verzích Windows více než pravděpodobné.

Další novinky zahrnují technologii pro automatický výběr specifických videosekvencí při sledování sportovních zápasů. V tuto chvíli umí software vybírat záznamy střel, přihrávek a odpalů v americkém fotbalu, kopané, basketbalu a baseballu. Tato technologie by se měla stát součástí Microsoft Media Center. Zajímavé by bylo skloubení této technologie s možností rozpoznávání obličejů, kterou Microsoft také vyvíjí, pak by bylo možné sledovat ze záznamu pouze akce oblíbeného sportovce.

Výzkumníci se také zabývají aplikací pro uchovávání, filtrování a zobrazovaní digitálních fotografií schopného vybírat nejpovedenější snímky z vybraných sekvencí na základě analýzy obsahu a ostrosti snímku.

Novinky chystá Microsoft i pro mobilní zařízení. Pro lepší práci s obrázky v mobilních telefonech chce Microsoft nabídnout možnost pohybu po větších obrázcích podobným způsobem, jakým hrají lidé video hry.

Zajímavě vypadá i SenseCam – malý digitální fotoaparát v podobě přívěšku, který automaticky zaznamenává události na základě změn teploty, rychlých pohybů nebo změny tepu nositele.

Zdroj: Seattle Times

Diskuze (2) Další článek: SCO: strach a peníze od Microsoftu?

Témata článku: Video, Microsoft, Fotografování, Fotoaparát, Interní označení, Čtvrtý ročník, Střela, Štít, Sportovec, Automatický výběr, Baseball, Mobilní telefony akce, Ochrana počítače, Seattle, Mobilní telefony v akci, Chytrý, Digitální fotoaparáty v akci


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky