Novinky TechFestu: automatická ochrana počítače nebo chytrý fotoaparát

Čtvrtý ročník interní akce Microsoft TechFest, která představuje činnost výzkumných týmů ostatním pracovníkům Microsoftu a novinářům, přinesl řadu zajímavých novinek.

Velkou pozornost vzbuzuje vyvíjená ochrana proti internetovým červům, který by měla počítač provizorně bránit proti útokům, dokud nebude instalována klasická záplata. Technologie nese označení Shield (Štít) a podobá se "wrapperům" na unixových systémech. Podle výzkumného týmu však Shield ještě není připraven na nasazení. Přesto je využití práce na této technologii v nových verzích Windows více než pravděpodobné.

Další novinky zahrnují technologii pro automatický výběr specifických videosekvencí při sledování sportovních zápasů. V tuto chvíli umí software vybírat záznamy střel, přihrávek a odpalů v americkém fotbalu, kopané, basketbalu a baseballu. Tato technologie by se měla stát součástí Microsoft Media Center. Zajímavé by bylo skloubení této technologie s možností rozpoznávání obličejů, kterou Microsoft také vyvíjí, pak by bylo možné sledovat ze záznamu pouze akce oblíbeného sportovce.

Výzkumníci se také zabývají aplikací pro uchovávání, filtrování a zobrazovaní digitálních fotografií schopného vybírat nejpovedenější snímky z vybraných sekvencí na základě analýzy obsahu a ostrosti snímku.

Novinky chystá Microsoft i pro mobilní zařízení. Pro lepší práci s obrázky v mobilních telefonech chce Microsoft nabídnout možnost pohybu po větších obrázcích podobným způsobem, jakým hrají lidé video hry.

Zajímavě vypadá i SenseCam – malý digitální fotoaparát v podobě přívěšku, který automaticky zaznamenává události na základě změn teploty, rychlých pohybů nebo změny tepu nositele.

Zdroj: Seattle Times

Diskuze (2) Další článek: SCO: strach a peníze od Microsoftu?

Témata článku: Video, Microsoft, Fotografování, Fotoaparát, Štít, Čtvrtý ročník, Digitální fotoaparáty v akci, Baseball, Sportovec, Střela, Mobilní telefony v akci, Automatický výběr, Ochrana počítače, Chytrý, Interní označení, Automatic, Seattle, Mobilní telefony akce


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu