Nové DVD rekordéry Panasonic

Matsushita Electric Industrial (http://www.matsushita.co.jp/) uvádí dva nové DVD rekordéry s pevným diskem, DMR-E100H a DMR-E200H. Nejprve se dostanou na japonský trh a to v srpnu a celosvětově by měly být dostupné na podzim 2003. Nové modely budou vybaveny sloty na paměťové karty Secure Digital a také slotem PCMCIA, který umožní připojení dalších médií přes adaptér.

DMR-E100H bude mít 120 GB harddisk, DMR-E200H dokonce 160 GB. To je oproti aktuálně dostupnému modelu DMR-HS2, který má harddisk o kapacitě jen 40 GB poměrně podstatné navýšení. Nově budou rekordéry vybaveny satelitním TV tunerem a podporou EPG. Modely budou podporovat nahrávání (a samozřejmě i přehrávání nahraného záznamu) ve formátech MPEG2 a MEPG4 a umožní nahrávat MPEG4 při současném zápisu videa ve formátu MPEG2 na harddisk.

Klepněte pro větší obrázek

Další výbavou je síťová karta typu 100BASE-TX umožňující připojení k LAN nebo na Internet. Řada DVD přehrávačů touto možností disponuje již dávno (např. přehrávače Kiss aj.), u DVD rekordérů to však k vidění dosud nebylo.

Oba modely podporují zápis ve formátech DVD-R/DVD-RAM a přehrávání formátu DVD Audio, ale pouze model DMR-E200H má plný 5.1 výstup. Je možná trošku škoda, že není zahrnut formát DVD+R/RW, ale Matsushita je členem DVD Fóra, což vysvětluje vše. A navíc, Matsushita hodně sází na "svůj" formát DVD-RAM. Vzhledem k ceně médií DVD-RAM je však možnost nahrávat na DVD-R docela nezanedbatelná. Pokud jste si oblíbili formát DVD+R, máte prostě smůlu, a možná se spíš poohlédnete po přístroji od konkurenční firmy Sony, jejíž DVD stolní rekordér RDR-GX7 je univerzální a podporuje oba, tedy "plusový" i "mínusový" formát (ale zase není vybaven harddiskem). Tento trend je ostatně v poslední době zřejmý u mnohých výrobců PC DVD vypalovaček (Sony, Plextor, NEC, TDK, LaCie aj.).

Oba modely také přehrávají DVD-Video, DVD-audio, DVD-RAM, DVD-R, VCD, CD-DA, CD-R, CD-RW.
DMR-E100H má velikost 430x79x296 mm, váží 5,6 kg. DMR-E200H má velikost 430x105x296 mm a váží 6,1 kg. Cena zatím nebyla stanovena.

Diskuze (52) Další článek: Značka Commodore 64 má nového anděla strážného

Témata článku: Video, Internet, DVD, Panasonic, Pan, Satelitní karty, Rekord, Kiss


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?