Nová verze ovladačů pro grafické karty ATI

Poslední dobou již celkem pravidelně přibližně v měsíčních intervalech vycházejí nové verze ovladačů Catalyst pro grafické karty Radeon. Nedávno byli předvedeny první výsledky novinky v podobě Ati Radeonu X800 v herních benchmarcích a proto tato nová verze ovladačů směřuje hlavně k vyladění výkonu tohoto produktu. Tím ovšem vznikají problémy s některými ostatními kartami, které se zapnutým Antialiasingem můžou mít docela problémy. Konkrétně se jedná o hry Prince Of Persia: Sands of Time, Splinter Cell, TOCA Race Driver a Crazy Taxi 3 – nové grafické karty prostě nejsou kompatibilní se starým zobrazovacím systémem a zapnutí AA může způsobit různé chyby v obraze.

Nové ovladače opravují chyby ve hrách Desert Rats vs. Afrika Korps, Prince of Persia: Sands of Time, Virtual Skipper 3, Nascar 2003, Second Life, Joan of Arc, Madden NFL 2004, Homeworld 2, Hegemonia a IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles, které se týkaly většinou špatného zobrazování textur. Catalysty si můžete stáhnout ze stránek ATI, k dispozici jsou také kompletní release notes, kde najdete seznam všech změn i správný postup instalace. Nakonec ještě přidám přímé odkazy na stažení ovladačů pro nejpoužívanější operační systémy: Windows XP (29 MB), Windows 2000 (29 MB). Bohužel pro majitele ostatních verzí Windows zatím nová verze ovladačů neexistuje, ale měla by být uvedena později.

Zdroj: ATI

Diskuze (10) Další článek: Prohlížeč Opera může udávat špatnou adresu

Témata článku: Grafické karty, Nová chyba, Špatné zobrazování, Second, Cell, Graf, Desert, Nascar, Ostatní karta, Catalyst, Second Life, Prince of Persia, Prince, ATI, NFL, Verze, Crazy, Race

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky