Nová kniha: WordPress Podrobný průvodce tvorbou a správou webů

Nová kniha: WordPress Podrobný průvodce tvorbou a správou webů

Chcete se naučit vytvořit nový blog, firemní či osobní web, komunitní portál nebo dokonce e-shop, ale neovládáte HTML, CSS, PHP či jiné programovací jazyky? Pak pro vás máme řešení.

Dnes již můžete vytvořit web i bez toho, abyste napsali jediný řádek kódu. Stačí využít služeb některého z volně dostupných redakčních systémů (Content Management System – CMS). Mezi nejoblíbenější systémy u nás patří mimo Drupalu či systému Joomla! také ve světě hojně používaný WordPress. Ten je známý především snadnou tvorbou blogů, ale umí mnohem, mnohem více, jak již uvedl první odstavec textu. V případě, že chcete vytvořit vlastní web od úplných základů, pak sáhněte po příručce českého autora, kterou vydalo nakladatelství a vydavatelství Computer Press.

Klepněte pro větší obrázekPodrobný průvodce zaměřený na nejnovější verzi 3 vám poradí, jak WordPress správně nainstalovat a zprovoznit. Naučí vás ale hlavně, jak vytvořit zcela konkrétní webové projekty. Na postupech, tipech a tricích z praxe rychle vytvoříte hotový a plně funkční web a přitom se vyhnete řadě problémů a nástrah, do nichž se začátečníci běžně dostávají. Kniha se podrobně věnuje také efektivní správě obsahu, a mnoha užitečným rozšířením a funkcím, s nimiž bude váš web opravdu profesionální. Publikace je vhodná nejen pro úplné začátečníky, ale i pro zkušenější uživatele hledající pokročilejší řešení stávajícího webového projektu.

Co se naučíte

Autor se v knize věnuje například následujícím tématům:

  • Instalace a konfigurace WordPressu
  • Úprava vzhledu, použití a tvorba vlastních šablon
  • Tvorba konkrétních webů – blogu, statického webu a portálu
  • Publikování a správa článků, fotografií a dalšího obsahu webu
  • Zřízení elektronického obchodu
  • Využití anket, tvorba newsletterů nebo fotogalerie
  • Zobrazení statistik návštěvnosti a vkládání bannerů
  • Instalace, nastavení a správa Multi WordPressu

Podporu knihy naleznete na adrese www.wpkniha.cz.

Prohlédněte si, co v knize najdete

Pokud se chcete přesvědčit o kvalitě obsahu a tématech publikace blíže, pak si na webové stránce knihy vydavatelství Computer Press můžete:

Nákup knihy se slevou 15 %

Knížku si můžete zakoupit s 15% slevou v internetovém obchodě vydavatelství Computer Press, kde získáte také další případné informace ke knize, nebo se na další podrobnosti můžete zeptat odpovědného redaktora Computer Pressu.

Více informací a nákup knihy realizujte na webové stránce knihy.

Další článek: DupeGuru: Už žádný zbytečný duplikát v počítači

Témata článku: WordPress, Nejoblíbenější systém, Podrobná úprava, Statická fotografie, Jediný řádek, Průvodce, Newsletter, Press, Tvor, První odstavec, Kniha

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů