Nová kniha: Virtuální počítač. Praktická řešení pro domácí uživatele

Nová kniha: Virtuální počítač. Praktická řešení pro domácí uživatele

Potřebujete mít na jednom počítači dva operační systémy? Chcete zkoušet software, aniž byste ho instalovali do svého čistého systému? A to vše z pohodlí domova a zdarma?

Na český knižní trh se dostala nová publikace, která vám ukáže, že slova virtualizace se není třeba obávat a že se virtualizace může stát běžnou součástí vaší práce s počítačem. Její autor má s virtualizací bohaté zkušenosti z praxe: zákazníkům virtualizuje část infrastruktury, využívá virtuální servery a počítače pro testování aplikací a operačních systémů a poskytuje virtuální infrastrukturu zákazníkům pro testovací účely.

Klepněte pro větší obrázekAutor vám v knize vám ukáže, jaké jsou možnosti virtuálních počítačů v domácím použití, a naučí vás dokonale využívat hlavní aplikace na trhu s virtualizačním softwarem (Microsoft Virtual PC, VirtualBox, VMware Player i VMware Workstation). Po přečtení publikace budete umět nainstalovat a nastavit virtualizační aplikace, vytvořit virtuální počítač a poté virtuální operační systém zprovoznit. V knize najdete i návod na vytvoření přenositelných programů pomocí softwaru pro virtualizaci aplikací.

Kniha je určena nejen domácím uživatelům, kteří nemají žádné zkušenosti s virtualizací nebo mají jen velmi malé zkušenosti a rádi by získali spoustu praktických návodů a rad. Mohou ji také využít lidé, kteří mají firmu a při nákupu nových počítačů byli nuceni přejít na nový operační systém, ve kterém ovšem nefungují jejich stávající programy. Virtualizace může být levnější řešení, jak tento starší software opět zprovoznit. Odpadne díky ní nutnost změny nebo nákupu nového softwaru.

Své si v knize najdou i uživatelé, kteří jsou zvyklí na nějakou verzi operačního systému Windows z dílny společnosti Microsoft a rádi by vyzkoušeli nějaký jiný systém. Třeba Linux. Nemusí proto znovu instalovat celý svůj počítač. Mohou si vytvořit virtuální počítač, kde nainstalují vybranou distribuci Linuxu a tu libovolně dlouho zkoušet a nastavovat.

Publikace je určena také pro uživatele, kteří kdysi používali staré osmibitové počítače jako Commodore či Atari a chtěli by si opět zahrát některé staré hry či spouštět staré aplikace.

Co se naučíte

Kniha se mimo jiné věnuje následujícím tématům:

 • Příprava a nastavení virtualizačních nástrojů
 • Vytváření virtuálních počítačů pro Windows i Linux
 • Instalace operačních systémů Windows i Linux na virtuální disky
 • Přizpůsobení virtuálního počítače vlastním požadavkům
 • Snímky stavů a nastavení sítě
 • Sdílení dat s virtualizovaným systémem
 • Využití virtuálního počítače k testování a ke zvýšení zabezpečení
 • Emulace počítače Commodore C64 a systému MS-DOS
 • Virtualizace aplikací pomocí nástroje ThinApp

V přílohách navíc naleznete přehledně řazené informace o jednotlivých virtualizačních nástrojích a odkazy na další zdroje informací.

Prohlédněte si, co v knize najdete

Pokud se chcete přesvědčit o kvalitě obsahu a tématech publikace blíže, pak si na webové stránce knihy vydavatelství Computer Press můžete:

 • Prohlédnout obsah
 • Prohlédnout ukázkovou kapitolu

Nákup knihy se slevou 20 %

Knížku si můžete zakoupit s 20% slevou v internetovém obchodě vydavatelství Computer Press. Tam si také můžete prolistovat obsah a ukázkovou kapitolu

Více informací a nákup knihy realizujte na webové stránce knihy.

Další článek: Nová pracovní výzbroj od HP: do terénu i do kanceláře

Témata článku: Kniha, Virtuální, Virtual, Starý počítač, Pohodlí domova, Nová kniha, Domácí uživatel, Starý uživatel, Hlavní aplikace, Starý systém, Virtuální počítač, VMware workstation, Windows i Linux, Řešení, Vmware Player, Počítače cena na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF