Nová Kazaa Lite K++ 2.4.0 blokuje RIAA

Kazaa Lite K++ je nelegálně upraveným klientem výměnné sítě Kazaa a Sharman Networks bojuje proti jeho šíření internetem. To nic ale nemění na faktu, že je tento klient velmi populární, nejen kvůli odstranění reklam, ale zejména kvůli rozšíření možností vyhledávání a větším šancím najít požadovaný soubor na výměnné síti. Kazaa Lite si může dovolit i to, co by Kazaa neprošlo ani náhodou a tak se stává velmi rozšířeným klientem.

Nová Kazaa Lite K++ 2.4.0 obsahuje například blokaci IP adress, které RIAA a další organizace využívají ke kontrole výměnných sítí. Jste tak chráněni před tím, aby si od vás kontroloři stahovali soubory. Nikdo také nemůže získat seznam všech souborů, které nabízíte ("Find all files from this user"), sdílení ale funguje. Je také vypnut port 1214 využívaný Kazaa, takže není poznat, že používáte Kazaa K++ (vše lze případně změnit v nastaveních).

Kazaa má nyní podobu ve stylu Windows XP, u souborů se zobrazují jejich ikonky ne ty staré stejné pro všechny soubory, podporována je instalace pro více uživatelů, opraveny byly také chyby umožňující shodit klienta na dálku.

Další informace najdete na Betas.intercom.net, k dispozici je i česká verze.

 

Diskuze (25) Další článek: RIAA žaluje dalšího poskytovatele internetové hudby

Témata článku: Windows, Kaz, Lite, Klient Kazaa, Výměnná síť, Kazaa

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů