Hry | Rozšířená realita | Pokémon Go

Netradiční vyhláška: V Milwaukee zakázali hry typu Pokémon Go. Provozovatel bude muset žádat o povolení

Když se před lety mezi vývojáři objevily chytré brýle Glass od Googlu, některá kina se brzy začala obávat pirátského pořizování kopií, a tak nařídila, že si je mají jejich nositelé během promítání strčit do kapsy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hra v rozšířené realitě Pokémon Go loni v létě poblouznila svět

Nyní potkal podobný zákaz aplikace a hry pro rozšířenou realitu. Nejde však o kina, ale o parky v milionovém okresu a městě Milwaukee. Tamním zastupitelům totiž došla trpělivost s nástupem letní vlny Pokémon Go, jehož popularita sice v následujících měsících opadla, ale to neznamená, že snad z veřejných prostranství zmizeli úplně všichni hráči. Zůstali ti nejotrlejší, které jen tak něco nezastaví.

Zastupitelé proto schválili novou a ve světě asi ojedinělou vyhlášku, která nařizuje provozovatelům podobných AR aplikací a her požádat okres o formální povolení. Městu se totiž nelíbily davy hráčů, kteří nedodržovali řád tamních parků a obecně klidové zóny.

Diskuze (1) Další článek: Létající kamera umožní pořídit selfie z libovolného úhlu

Témata článku: Právo, USA, Mobilní aplikace, Mobility, Hry, Rozšířená realita, Nintendo, Pokémon Go, Ingress, Niantic, Pokémon, Podobný zákaz, Bude, Provoz, Milwaukee, Pro, Pokemon Go, Go Pro, Promítání, Go, Go Pro Hero, Zak, Hra, Povolení, Provozovatel, Hry pro PC na Heureka.cz