Neoficiální rychlosti jádra a pamětí grafických karet Ati Radeon X800

Server [H]ard|OCP zveřejnil dokument, který ukazuje technické specifikace chystaných grafických karet společnosti Ati postavených na čipech R420 a R423.

Karty založené na čipu R420 budou označeny jako Radeon X800 a pravděpodobně se na trh dostanou už 26. dubna. Rychlost jádra standardní verze těchto karet s označením Pro bude 500 MHz, rychlost použitých pamětí DDR3 bude dvojnásobná. Rychlejší verze Radeon X800 XT se na trh dostane 31. května. Jádro této grafické karty poběží na 600 MHz, paměti opět na dvojnásobku frekvence jádra. Třetí verzí bude odlehčený Radeon X800SE s rychlostí jádra 450 MHz a 800MHz pamětmi. Čtvrtým připravovaným grafickým adaptérem je Radeon X880 určený pro sběrnici PCI-Express. Rychlost jádra a pamětí je shodná s Radeon X800 XT.

Karty se budou lišit také počtem pixel pipeline. Odlehčená verze Radeon X800SE bude mít 8 pipeline, standardní verze PRO bude disponovat dvanácti kanály pro paralelní zpracování obrazu a dvě nejvyšší verze budou mít celkem 16 pipeline. Ceny by se měly pohybovat od tří set dolarů za odlehčenou verzi do pěti set dolarů za verze X800 XT a X880 XT.

Zdroj: [H]ard|OCP

Diskuze (9) Další článek: Microsoft má potíže s Windows Update

Témata článku: NEO, ATI, Jádro, Graf, Odlehčená verze, Standardní verze, Technická specifikace, Připravovaná karta


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači