Hry

Nejprodávanější hry na Steamu v roce 2016? Bodovaly klasiky i novinky

Nejprodávanější hry na Steamu v roce 2016? Bodovaly klasiky i novinky

Valve, provozovatel největšího obchodu s hrami Steam, zveřejnilo seznam nejvýdělečnějších her v roce 2016. Sice nejsou seřazeny v přesném pořadí, ale pouze roztříděny do několika odstupňovaných kategorií, pro představu nám to stačí.

Klepněte pro větší obrázek
Dvanáctka nejvýdělečnějších her roku 2016 (zdroj: Steam)

Mezi dvanáct nejúspěšnějších her se dostaly jak novinky z roku 2016 (The Division, Civilization VI, Witcher 3 či Dark Souls 3), tak aktuální stálice – Dota 2 a CS:GO. U nich je zisk generován především prostřednictvím nákupů herních předmětů. Do této společnosti, zařazené do kategorie platina, se potom přidal i kontroverzní No Man’s sky.

Klepněte pro větší obrázek
Dalších dvanáct her, které vydělaly v loňském roce nejvíc (zdroj: Steam)

Druhá, zlatá, kategorie potom obsahuje loňské novinky ARK, King of Hill či Stellaris, ale třeba i starší Team Fortress 2 nebo Armu 3 s českými kořeny. Do dalších dvou skupin jsou potom roztříděny další desítky her a celkem zde najdeme nejvýdělečnějších sto titulů. Které hry loňského roku zaujali vás? Podělte se v diskuzi.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze (14) Další článek: Unikly snímky z chystaného uvedení procesoru Snapdragon 835

Témata článku: Hry, Steam, Statistika, Dota 2, King, Go Pro, Hill, Největší obchod, Go Pro Hero, The Witcher, Přesné pořadí, Witcher 3, Herní mód, Dota, CS Go, Bod, Team Fortress, Team Fortress 2, Witcher, Dark, Civilization, Hra, The Division, Český kořen

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší