Nejlepší produkty 2004 a 3 nejvýznamnější IT události podle Živě.cz

Redakce časopisů vydavatelství Computer Press Media předávaly 24. 2. na slavnostním večeru v prostorách pražského koktejlového baru Aloha Wave Lounge každoroční ocenění Nejlepší produkty roku 2004. Každá redakce vybírá nejlepší produkty daného roku z oborů či kategorií, kterými se dané periodikum zabývá.

Redakce časopisu Computer z produktů, které se vloni objevily, ocenila následující trojici (bez rozlišení pořadí):

Digitální kompaktní fotoaparát Canon PowerShot A95

Klepněte pro větší obrázekDigitální kompaktní fotoaparát Canon PowerShot A95 potvrdil kvalitu předchozích modelů a s poměrně velikým náskokem zvítězil v testu digitálů střední třídy v Computeru 18/04. Jeho předností je zejména vysoká obrazová kvalita a podpora pokročilých funkcí, včetně plně manuálního režimu. Je ideální volbou pro začátečníky i pokročilé digitální fotografy.

Grafická karta Leadtek WinFast PX6600 GT TDH 128 MB

Klepněte pro větší obrázekGrafický čip GeForce 6600 GT od společnosti nVidia se stal hitem loňského roku především díky výbornému poměru cena/výkon a podpoře nejnovějších technologií. Leadtek už tak dobré kartě přidal navíc do vínku tiché i efektivní chlazení a bohaté příslušenství včetně atraktivních her.

DVD vypalovačka LG GSA-4120B

Klepněte pro větší obrázekDVD vypalovačka LG GSA4120B si nás získala nejen velmi kvalitním zápisem na všechny druhy médií, ale především svými širokými možnostmi v podpoře formátů. Jako jediná moderní mechanika podporuje kromě běžných formátů DVD+-RW i čtení a zápis na u nás méně rozšířený formát DVD-RAM.

Ocenění předávaná dalšími časopisy

Ocenění Opravdová mobilita pro nejlepší mobilní produkty předávaly společně časopisy Mobility a MobilMania.cz. Nejvyšší ohodnocení získal komunikátor Nokia 9500, mobilní telefon Motorola Razr V3 a služba Eurotel Data Expres.

Časopis o digitální fotografii DIGI předával ocenění Dobrá koupě těmto produktům: digitální zrcadlovka Nikon D70, digitální fotoaparát Olympus C-8080 Wide Zoom a digitální fotoaparát Canon PowerShot G6.

Ocenění Řešení roku časopisu Connect! směřuje těmto produktům: Server Sun Fire V20z (Sun Microsystems), ISA Server 2004 (Microsoft), Single IP Management společnosti D-Link.

Časopis Computer Design se rozhodl udělit cenu Špička pro Design následujícím produktům a řešením: SolidWorks 2005, Autodesk Revit 7, EIZO FlexScan L885.

Měsíčník Osobní finance ocenil následující produkty: Rok leasingu zdarma (Škofin ve spolupráci s Allianz pojišťovnou), Program hypotéčních úvěrů (GE Money Bank), Malý investiční úvěr (Československá obchodní banka).

Časopis BIZ předal své ocenění Firma roku následujícím společnostem: Toyota Peugeot Citroën Automobile, Komerční banka, GTS Czech.

Internetový magazín AutoRevue.cz předal tři různá ocenění. Nejlepším autem loňského roku bylo vyhlášeno BMW řady 1 za špičkové jízdní vlastnosti, importérem roku byla vyhlášena firma Volkswagen Group a nejlepším autem Toyota Prius za první hybridní pohon na českém trhu.

Zástupci papírového časopisu Doupě a internetového magazínu Doupě.cz předali ocenění hra roku těmto herním titulům: The Sims 2, Warhammer 40 000: Dawn of War a Killzone.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Předávání cen některých dalších časopisů Computer Press Media a.s.

Nejvýznamnější události roku 2004 podle Živě.cz

Protože Živě je především zpravodajským magazínem, neudělujeme ocenění konkrétním firmám a produktům. Místo toho vybíráme tři události, které v loňském roce, podle názoru naší redakce, nejvíce ovlivnily oblast informačních technologií.

  • Service Pack 2 pro Windows XP - první výrazná vlaštovka, která slibuje další zvýšení zabezpečení dnes nejpoužívanějšího operačního systému.
  • Prohlížeč internetových stránek Firefox - kvalitní prohlížeč jako plnohodnotná alternativa k dominujícímu Internet Exploreru tu dlouho chyběl. Firefox tuto mezeru dokázal vyplnit a nyní jej využívají miliony uživatelů na celém světě.
  • Rozvoj vysokorychlostního internetu v ČR - díky rozvoji ADSL a kabelových služeb vysokorychlostního internetu došlo v loňském roce k prudkému nárůstu počtu jejich uživatelů.

Diskuze (8) Další článek: Dell a AMD: počítačová jednička tvrdošíjně odolává

Témata článku: Microsoft, Internet, Firefox, Peugeot, Toyota, Dominující internet, Toyota Prius, Manuální režim, Následující rok, Digitální fotoaparáty, Sims 2, Bmw, Digitální fotoaparáty canon, Lounge, Hybridní pohon, Dawn of War, Internetová banka, Živě, Loňský rok, Canon Powershot, Nejlepší produkt, Hra roku, Jízdní vlastnost, Sims, Prius


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně