Nejlepší nástroj na práci s ID3 tagy

Hudební sbírka o velikosti mnoha desítek gigabajtů není u řady uživatelů ničím výjimečným. Pro pohodlné prohlížení a sledování přehrávané hudby je dobré mít správně vyplněné ID3 tagy.
Kapitoly článku

Práce s hudební sbírkou s sebou pro řadu lidí, kteří se o ni skutečně chtějí starat, znamená také práci s doprovodnými informacemi u hudebních souborů. V rámci ID3 tagů lze zobrazit údaje o autorovi, názvu písničky, albu atd. Přehrávač tyto tagy při pouštění muziky zobrazuje a posluchač je tak okamžitě informován o obsažených informacích.

Ne vždy je ale hudební sbírka tak kvalitně zpracovaná a udržovaná, aby všechny audio soubory obsahovaly správně vyplněné ID3 tagy. Aby byla zjednána náprava, je vhodné použít nějaký editor těchto údajů. Z toho důvodu jsme otevřeli diskuzi na fóru Živě.cz a zeptali se našich čtenářů, který program je k tomu účelu ten nejlepší.

Návrhů se sešlo požehnaně. Někteří uživatelé si vystačí se základními možnostmi svého hudebního přehrávače typu Winamp, jiní využívají univerzálního softwaru pro práci s audiem, jako je MediaMonkey. Z doporučení těch, kteří psali o speciálních programech, jsme vybrali ty nejčastěji zmiňované, které vám nyní krátce představíme a nabídneme ke stažení.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,