NASA otevřela soutěž s odměnami v hodnotě 400 000 dolarů

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír vyhlásil otevřenou soutěž, ve které hledá inovativní technologie, které bude možné aplikovat ve vesmírném výzkumu. Soutěž je rozdělena do dvou výzev Tether Challenge (vývoj lehkých pevných vláken) a Beam Power Challenge (vývoj systému pro bezdrátové napájení přístrojů). Zúčastnit se mohou jednotlivci, společnosti i akademické instituce.

Jako motivaci pro účastníky soutěže nabízí finanční odměny v úhrnné výši 400 000 dolarů. V prvním kole dostanou autoři oceněných technologií 50 000 dolarů, v druhém kole, která má proběhnout v roce 2006, pak bude nejlepší návrh oceněn 100 000 dolary, druhé místo získá 40 000 dolarů a třetí oceněná technologie přinese svému autoru 10 000 dolarů. Cílem soutěže je zvýšení zájmu o výzkum a inovace v oblasti technologií.

Zdroj: NASA

Diskuze (15) Další článek: Linuxový počítač v konektoru RJ45

Témata článku: NASA, Soutěž, Challenge, Hod, Inovativní technologie, Odměna, Dol, Beam, Nejlepší návrh


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky