Nahá víla Dawn se zobrazuje i na ATI (a je to kus)

Kouzelná víla Dawn už není jen výsadou grafických karet s GPU Nvidia, jak jsme již psali, ale běhá i na grafických kartách od ATI. Na sestavách s procesorem AMD Athlon Thunderbird jste ovšem mohli mít určité problémy s OpenGL wrapperem. Proto byla vydána nová verze OpenGL wrapperu a nyní by vše mělo fungovat i na Athlonech.

V článku jsem položil otázku do jaké míry je tento OpenGL wrapper pro ATI karty schopen spolupracovat s dalším patchem zobrazující Dawn v rouše Evině. Nemusel jsem dlouho čekat a příznivci a majitelé grafických karet ATI tuto otázku zodpověděli. Patch funguje a podle výsledných obrázků si na ATInách vede opravdu dobře.

Chcete-li dosáhnout podobných výsledků stáhněte si tyto nebo tyto textury pro Dawn (nejlepší je zkombinovat oboje). K jejich případné editaci v Photoshopu potřebujete DDS plugin a nainstalované rozhraní DirectX 9. Aby vám takto upravená Dawn z monitoru neuletěla, zkuste přejmenovat fairy.exe například na 3dmark03.exe.

Vývoj počítačových komponent pokračuje opravdu rychlým tempem, před pěti lety bychom si mohli o takových obrázcích nechat jen zdát. Bude-li vývoj pokračovat stejnou rychlostí i do budoucna, brzy se jistě dočkáme velmi reálných sexuálních virtuálních aplikací. Jen jestli to bude dobře, některé jedince poté od počítače možná už nedostanete. ;-)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (110) Další článek: Adobe Acrobat Reader 6.0 ke stažení

Témata článku: Dawn, Kus

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost