Na Xbox One míří první univerzální aplikace. Konečně přibylo i VLC

Názory k článku

dolph1888  |  10. 10. 2016 12:58  |  Microsoft Windows 10 Chrome 53.0.2785.143

V době miniaturních PC nevím zda je dobře se vůbec dále konzolemi zabývat. Ve své době měly pro herní průmysl význam, levná varianta nákladného PC (ne každý tuší, že třeba slušné PC PII vyšlo i na 40 litrů vč. periferií, první PIII nad 50), takže konzole měly význam, pro děcka. Pochybuji také, že AR (později VR) něco zachrání, zde je třeba pro skutečné hraní při detailech a rychlé akci více výkonu, který poskytne a umožní navyšovat pouze modulární sestava.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
tc  |  11. 10. 2016 13:26  |  Microsoft Windows 7 Chrome 53.0.2785.148

Já teda nevím, ale co se týče univerzálních aplikací, tak jsem zatím nenašel ani jednu, která by byla použitelná a měla reálné využití (bavím se o PC). Xbox beru na hraní her a na nic víc. Můžete mi nějakou univerzální aplikaci doporučit?
PS: než začnete psát VLC, tak radši použiji klasickou verzi

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
19. 10. 2016 22:13 | Linux AppleMAC-Safari 5.0

Tak ani jeden ze zde diskutujících jaksi neobjevil kouzlo konzolí... Zapnu, hraju, vypnu, nestarám se... Jsem poněkud starší ročník, mé herní potažmo počítačové zkušenosti sahají až do dob 8-bitů počínaje Zxkem, Didaktikem, pokračujíc přes Commodore 128, Amiga 500 až 1200, do toho Sega herní systémy, první Pentia (x86 jsem vynechal, oproti Amize to byl šrot...), PS1... Až jsem v roce 2002 zakoupil první Xbox. Jeho kouzlo bylo v x86 architektuře (Pentium III), interním harddisku a možnosti si ho upravit. V ten okamžik kdy přišel projekt XBMC přestalo mě PC absolutně zajímat, protože Xbox nahradil vše. Přehrál hudbu i filmy všech formátů, hry se daly upravovat (třeba nahrání češtiny či módů do her), LAN párty, druhá revize ovladače ho tehdá dovedla k ergonomické dokonalosti... X360 bylo v tomto směru zklamáním a byl skutečně jen herní konzolí. Ovšem s příchodem W10 na Xbox One se opět částečně vrací to, co bylo na prvním Xboxu skvělé, vše v jednom.
Děti mají vlastní profil, mám plnou kontrolu nad tím co a jak dlouho hrají, nemusím řešit zda to aktuální železo zvládne, nemusím řešit kam tou nevzhlednou krabicí, monitorem, kabely, není problém aby hrála celá rodina, když je na to chuť a čas...
Ano, kdo prahne po grafice a co nejvyšším FPS, kdo hraje profi CS, či se oddává simulátorům či strategiím (ovšem to jsou žánry které už prakticky vymřely stejně jako poctivé adventury jako Monkey Island, Broken sword apod.), pro něj konzole není. Ale pro ty, kteří mají hraní jako součást občasné zábavy, chtějí do toho rozumně zapojit celou rodinu a ještě nejlépe částečně nahradit další stroje, je konzole resp. Xbox ideálním společníkem do domácnosti. Mimo jiné má konzolové hraní ještě jednu výhodu, prakticky nulové procento podvodů, módů, cheatů a s příchodem Xbox One a PS4 100% počet uživatelů platících za obsah, i když za mě je těch titulů, které si zaslouží zaplatit pramálo (což ovšem není problém konzolí ale obecný vývoj hraní a jeho komercializace...).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky