Na olympiádě v Pekingu se bude soutěžit i v počítačových hrách

S v mnoha ohledech fantastickou zprávou přišla americká organizace GGL, která se už několik let zabývá tzv. progamingem, neboli profesionálním hraním počítačových her. Turnaj v digitálních hrách bude součástí Olympijských her v Pekingu, které se uskuteční již tento rok.

Prozatím se samozřejmě nebude jednat o plnohodnotnou součást největší sportovní události planety, ale pouze o doprovodný turnaj nazvaný Digital Games, do něhož se bude moci kvalifikovat mnoho týmů z celého světa pomocí národních kvalifikací. Koncept to tedy bude velice podobný tomu, který je každoročně uplatňován například na příklad u World Cyber Games, světově doposud největšího turnaje. Z každé země se světového finále zúčastní ten nejlepší tým, který se pak utká se zbytkem světa.
Součástí ale nebude pouze turnaj těch největších profesionálů, kteří se hraní věnují několik hodin denně a někteří z nich pobírají i mzdu a ostatní s tím spojené benefity. Lákadlem pro diváky má být řada doprovodných turnajů o ceny a podobných aktivit.

Podle hlavních představitelů má čtyřdenní turnaj přinést především ještě větší zpopulárnění digitální zábavy a rozhodně se nemůžeme divit tomu, že pro tento účel byla vybrána právě Čína. Právě v této zemi byl totiž progaming vyhlášen jako oficiální sport a tamní vláda se nechala slyšet, že ve své databázi registruje už více než padesát miliónů hráčů.
Šéf GGL navíc prohlásil, že věří ve větší návštěvnost diváků Digital Games, než v návštěvnost samotných sportovních klání na Olympijských hrách. To je samozřejmě poněkud troufalé tvrzení, avšak v porovnání s atraktivitou některých sportů je dost reálné.

Progaming, nebo také elektronické sporty, zažívá v posledních několika letech obrovský rozmach a celosvětově mu propadají statisíce fanoušků, přičemž ti nejlepší si dokáží vydělat opravdu nemalé peníze, díky kterým už jsou dostatečně zaopatřeni do konce svého života. V mnoha zemích je progaming natolik populární, že se z hráčů stávají podobné celebrity, jako u klasických sportovců. Existuje mnoho čistě herních televizních kanálů, kde se denně vysílají komentované zápasy.

Více informací o začlenění počítačových her v Pekingu prozatím není známo, představitelé však zcela určitě s něčím bližším co nejdříve vyrukují. Už dnes ale mají plné právo využívat logo Olympijských her v rámci propagace.

Zdroj: GGL
 

Diskuze (17) Další článek: Zjistěte podrobnosti o vašem procesoru s novým CPU-Z

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,