Na Alze zaplatíte Bitcoiny, do showroomů přidává bankomaty

Na Alze je ode dneška možné platit pomocí nejoblíbenější kryptoměny Bitcoin. Novinka se týká jak Česka, tak i zahraničních mutací – slovenské, německé či rakouské. Kromě nového způsobu placení online navíc Alza do svých Showroomu v Praze a Bratislavě instalovala bankomaty, kde lze koruny a eura směnit právě za Bitcoiny.

Podle Alzy zákazníci nový způsob plateb žádali i v souvislosti s aktuálně rostoucí cenou, která se vyšplhala až k ceně 1 800 dolarů za 1 bitcoin. Rovněž je to způsob online platby i bez toho, aniž by uživatel vlastnil běžný bankovní účet s možností plateb přes internet.

Jako platební brána bude na Alze sloužit český Bitcoinpay a bankomaty dodá General Bytes. Alza rovněž do své nabídky přidala hardwarovou peněženku na Bitcoiny – Trezor Bitcoin Wallet.

Diskuze (42) Další článek: Amazon aktualizoval levné tablety Fire, jsou tenčí a mají vyšší výdrž

Témata článku: Kryptoměny, Alza.cz, Bitcoin, Dolar, Bitcoin com, Alza, Trezory, Showroom, Platební peněženka, BitcoinPay, Bit, Možnost plateb, Platba, Platební brána, Bankovní účet, Praha, Dobrá krypotměna, Způsob, Wallet, Bankomat, Česká republika, Internetová kryptoměna, Euro, Bratislava, Banka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu