Mozilla Suite pokračuje jako projekt SeaMonkey

Když Mozilla Foundation oznámila plán přechodu týkající se dalšího směřování projektu, neznamenalo to pouze zaměřit se na nové produkty Firefox a Thunderbird, ale také přenechat vývoj sady aplikací nezávislé skupině. Ta nyní oficiálně oznámila svou existenci a nové jméno projektu - SeaMonkey.

Vedoucí skupina projektu přezdívaná "Rada SeaMonkey" přijala název SeaMonkey po zvážení dlouhého seznamu komunitou navrhovaných názvů. Seamonkey bylo vnitřní kódové označení, které bylo vývojářské komunitě známé. Rada s pomocí Mozilla Foundation usiluje o registraci ochranné známky.

Přestože Mozilla Foundation neuvažuje o oficiální podpoře nové aplikace SeaMonkey, pomáhá projektu s potřebnou infrastrukturou a spolupracuje s jeho vývojáři. Většina nově vzniklého kódu je sdílena s dalšími produkty včetně Firefoxu a Thunderbirdu.

Během několika týdnů bude vydána první alfaverze SeaMonkey 1.0 založená na technologii Gecko 1.8 beta 3. Následovat bude betaverze a finální verze využívající Gecko 1.8. Stávající uživatelé Mozilly 1.7.x nebo vývojových verzí řady 1.8 a uživatelům Netscape 7.x tak budou mít k dispozici nové verze webového prohlížeče, klienta pro e-mail a diskusní skupiny, HTML editoru, nástrojů pro vývoj webů a aplikace pro IRC.

Zdroj: Projekt SeaMonkey

Diskuze (69) Další článek: Ke stažení: nový GIMP pro Windows

Témata článku: Prohlížeče, Firefox, Mozilla, Jak, Gecko, Oficiální název, SeaMonkey, M/s, Projekt


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně