Mozilla 1.4 opět mluví česky

I když je v těchto dnech počasí trochu nevlídné, předpokládáme, že následující informace potěší značnou část uživatelů aplikace Mozilla. S radostí tímto oznamujeme, že byla dokončena, odladěna a uživatelům nabídnutá s dalšími vylepšeními plně lokalizovaná verze této aplikace s pořadovým číslem 1.4.

Nejpodstatnější změnou v nabízených instalačních balíčcích je kromě aktualizované verze zásuvného modulu pro Macromedia Flash přítomnost kompletně lokalizované přídavné aplikace Calendar - Kalendář. Počeštění vzniklo na základě práce dalších dobrovolníků. S tímto rozšířením můžete bez problémů organizovat svůj pracovní či volný čas.

Tak jako už se stalo zvykem, vše podstatné najdete na serveru www.CZilla.cz.

V první řadě potěšíme ty uživatele, kteří na lokalizaci nečekali a již používají anglickou verzi. Vše podstatné je součástí balíčku.

Uživatelé operačního systému Linux si mohou stáhnout kompletní instalační balíček (cca 16 MB)

A ta stále "vzdorující" :) skupina uživatelů operačního systému Windows má balíček pro svoji platformu (cca 14 MB)

Všem, kteří případně preferují instalaci potřebných kompenent přímo ze sítě bez stahovat celý (velký) instalační balíček jsou k dispozici i verze pro tuto variantu, kdy stačí stáhnout pouze malý instalační program a následně se provede stažení všech potřebných komponent pro českou verzi z rychlého serveru v doméně .cz.

Výsledek počeštění bude samozřejmě také oznámen na oficiálním serveru mozilla.org, takže lze předpokládat, že případné podzimní verze všech rozšířených distribucí budou mít zahrnutu aplikaci Mozilla ve verzi 1.4 s podporou češtiny.

I když je kvalita prohlíče Mozilla nesporná, neustále uživatelé narážejí na problémy při prohlížení webových stránek. Na vině je především ignorance webmasterů příslušných webových stránek, kteří se stále řídí heslem, že stačí když to vidím dobře v IE tak je vše v pořádku a o tom, že taková stránka zpravidla neodpovídá standardům konsoricia W3 a způsobuje problémy jiným prohlížečům nechtějí ani slyšet. Proto vyzývámé všechny ty, kdo se touto oblastí zabývají k návštěvě stránky www.czilla.cz/standards/.

Toto radostné oznámení jsme se rozhodli také náležitě oslavit a setkat se tak mnohdy poprvé "tvář v tvář". Na serveru www.CZilla.cz tak můžete očekávat v nejbližší době případné fotografie z druhé setkání, tzv. "CZilla Session".

Témata článku: Windows, Linux, Mozilla, Značný problém, Webmaster, Podzimní verze, Potřebná aplikace

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 183

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 155

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

** Světové mocnosti vyvíjí nové, nesmírně rychlé zbraně ** Jsou schopné pokořit rychlost Mach 5 ** Tyto zbraně mohou zvýšit riziko rozpoutání válečného konfliktu

Včera | Stanislav Mihulka | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji