Internet | Evropská unie | Poskytovatelé internetu | Statistiky

Mobilní internet používáme nejméně ze všech zemí EU. Víme proč…

Mobilní internet používáme nejméně ze všech zemí EU. Víme proč…

Bezmála 80 % internetových uživatelů ze zemí Evropské unie používá internetové připojení skrze mobilní telefon. Ať už jako primární nebo alternativní možnost připojení k internetu. Česko v tomto směru zaostává a je ze všech zemí osmadvacítky na ostudném posledním místě. Internet v mobilních telefonech se zde moc nefrčí, vyplývá to z aktuální studie Eurostatu.

Klepněte pro větší obrázek
Nelichotivý graf pro Česko (zdroj: Eurostat)

Ze statistik je vidět jednoznačný trend, že se zejména pro mladší generace stává hlavním prostředkem pro přístup k internetu mobilní telefon. Není to ostatně nic překvapivého. Mobilní internet je postupně samozřejmostí, jako pevné internetové připojení, a ve Španělsku, které je v čele žebříčku, používá 93 % internetových uživatelů internet i (nebo pouze) v mobilním telefonu.

Česká republika je na tom z tohoto hlediska bídně, u nás surfuje v mobilu jen 55 % z celkového počtu internetových uživatelů. Průměr celé Evropské unie je přitom 79 % a naše poslední místo si hájíme s docela velkým odstupem od předposledního Polska (60%).

Pátráním po důvodech se studie nezabývá, jejím účelem bylo zmonitorovat situaci. Ale důvody asi také tušíte, obzvlášť pokud se průběžně informujete o novinkách nejen českých operátorů na sesterském webu MobilMania.cz. České datové tarify jsou prostě drahé. Dokazuje to i jiná evropská studie, kde je opět Česko v nepěkné pozici:

Diskuze (73) Další článek: Podívejte se na rozborku bezdrátových sluchátek Apple Airpods, co vše je uvnitř?

Témata článku: Internet, O2, Evropská unie, Mobility, Poskytovatelé internetu, T-Mobile, Statistiky, Vodafone, Mobilní telefony od 02, Český operátor, Velký odstup, Internetový uživatel, Evropa, Poslední místo, Předposlední místo, Jednoznačný trend, Mobilní internet, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč