Internet | Statistiky | Evropská unie | Poskytovatelé internetu

Mobilní internet používáme nejméně ze všech zemí EU. Víme proč…

Mobilní internet používáme nejméně ze všech zemí EU. Víme proč…

Bezmála 80 % internetových uživatelů ze zemí Evropské unie používá internetové připojení skrze mobilní telefon. Ať už jako primární nebo alternativní možnost připojení k internetu. Česko v tomto směru zaostává a je ze všech zemí osmadvacítky na ostudném posledním místě. Internet v mobilních telefonech se zde moc nefrčí, vyplývá to z aktuální studie Eurostatu.

Klepněte pro větší obrázek
Nelichotivý graf pro Česko (zdroj: Eurostat)

Ze statistik je vidět jednoznačný trend, že se zejména pro mladší generace stává hlavním prostředkem pro přístup k internetu mobilní telefon. Není to ostatně nic překvapivého. Mobilní internet je postupně samozřejmostí, jako pevné internetové připojení, a ve Španělsku, které je v čele žebříčku, používá 93 % internetových uživatelů internet i (nebo pouze) v mobilním telefonu.

Česká republika je na tom z tohoto hlediska bídně, u nás surfuje v mobilu jen 55 % z celkového počtu internetových uživatelů. Průměr celé Evropské unie je přitom 79 % a naše poslední místo si hájíme s docela velkým odstupem od předposledního Polska (60%).

Pátráním po důvodech se studie nezabývá, jejím účelem bylo zmonitorovat situaci. Ale důvody asi také tušíte, obzvlášť pokud se průběžně informujete o novinkách nejen českých operátorů na sesterském webu MobilMania.cz. České datové tarify jsou prostě drahé. Dokazuje to i jiná evropská studie, kde je opět Česko v nepěkné pozici:

Diskuze (73) Další článek: Podívejte se na rozborku bezdrátových sluchátek Apple Airpods, co vše je uvnitř?

Témata článku: Internet, Mobility, Statistiky, O2, Evropská unie, Poskytovatelé internetu, T-Mobile, Vodafone, Mobilní telefony od 02, Evropa, Poslední místo, Jednoznačný trend, Velký odstup, Internetový uživatel, Mobilní internet, Český operátor, Předposlední místo, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 119

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB