Microsoft zaplatí Novellu přes půl miliardy dolarů

Společnost Microsoft se zavázala zaplatit Novellu 536 milionů dolarů, výměnou za tuto sumu Novell stáhne svou stížnost na nelegální obchodní praktiky Microsoftu, kterou podala u Evropské komise. Předmětem sporu byl operační systém NetWare a způsob, kterým Microsoft z pozice dominantního dodavatele operačních systémů proti této konkurenci bojoval.

Microsoft si tak zachoval čistý štít, součástí vyrovnání není přiznání nelegálního počínání nebo případná omluva. Ve sporu Microsoftu a Evropské komise tak zůstává aktivní pouze společnost Real Networks, která protestuje proti začlenění Windows Media Playeru do Windows. I přes současné vyrovnání Novell trvá na podobné žalobě kvůli aplikaci WordPerfect, který měl utrpět monopolistickými praktikami Microsoftu v polovině devadesátých let.

Microsoft oznámil, že vyrovnání s Novellem sníží zisk společnosti za čtvrtletí končící zářím o 13 procent. Společnost dále uvedla, že probíhající žaloby mohou znamenat výdaje až 950 milionů dolarů. Pro společnost s hotovostí ve výši 64,4 miliardy dolarů to ale není vážnější problém.

Zdroj: BBC

Diskuze (21) Další článek: Internet na Slovensku: Vede zoznam.sk

Témata článku: , , , , , , , , , ,