Microsoft urovná spor v Arizoně, vrátí zákazníkům 100 milionů dolarů

Společnost Microsoft souhlasila s vyrovnáním v případě hromadné žaloby v americkém státě Arizona, kde společnost čelila obvinění z porušování pravidel hospodářské soutěže. Zákazníci, kteří si v letech 1996 až 2002 koupili některý z produktů společnosti Microsoft, dostanou kupón na nákup nových produktů v hodnotě 15 dolarů za operační systém a 9 dolarů za zakoupené aplikace. Celkem nabízí Microsoft náhradu v celkové maximální výši 104 miliony dolarů. Tato dohoda už získala předběžný souhlas od soudu.

Součástí dohody je doložka, podle které půjde software v hodnotě až 50 % nevyzvednutých poukázek do veřejných škol. Ty navíc získají software v hodnotě další poloviny kupónů, které si zákazníci vyzvednou, ale nakonec nevyužijí. Obdobné vyrovnání v Kalifornii ukázalo, že velké množství poukázek zůstalo nevyužito.

Zdroj: USA Today

Diskuze (6) Další článek: Vývoj cen hardwaru 27. týden - koupit či nekoupit?

Témata článku: Software, Microsoft, Zákaz, Uro, Dol, Americká škola, USA Today, Spor, Arizona


Určitě si přečtěte

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch