Microsoft to ještě se streamováním her nevzdává. Neúspěšný Beam přejmenoval na Mixer a přidává nové funkce

Vloni na podzim si Microsoft koupil službu Beam, která měla konkurovat nejpopulárnějšímu Twitchi – platformě pro živé streamování hraní her. Microsoft však nedokázal nalákat větší množství diváků ani samotných streamerů, tudíž přišel na řadu poměrně radikální krok – Beam se přejmenoval na Mixer. Zároveň vývojáři přidali několik funkcí, které mají nalákat potenciální uživatele.

Mezi novými možnostmi najdeme například skupinový stream až čtyř hráčů, kteří spojí svoje vysílání do tzv. co-streamu. Diváci potom na jedné obrazovce mohou sledovat čtyři okna s videem a diskutovat v jednom propojeném chatu.

Mixer rovněž umožní streamovat ve 4K jak z počítačů, tak z Xboxu a přibydou mobilní aplikace, které by měly být samozřejmostí. Až doposud však pro Beam nebyly k dispozici. Mixer se rovněž zaměřuje na minimální prodlevu ve streamu, kdy u konkurenčních služeb je běžné až půlminutové zpoždění oproti realitě.

I přes změnu názvu a nové funkce to však bude mít Microsoft extrémně složité. Jedničkou v této kategorii služeb je jednoznačně Twitch a žádnou díru do světa neudělal ani Google a jeho Youtube Gaming. Streamování rovněž umožňuje Facebook, který se domluvil na propojení s hrami od Blizzardu. Z těch de obraz vysílat rovnou na sociální síť.

Témata článku: Microsoft, Google, Facebook, YouTube, Twitch, Mobilní aplikace, Hry, Herní konzole, Blizzard, Xbox, Multimédia, Beam, Mixer, Sociální síť, Velké množství, Nová funkce, Nová možnost, Funkce, Hra, Skupinový chat, Živý stream, Streamování, Konkurenční služba, Minimální prodleva, Potenciální uživatel

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Bohh 30. 5. 2017 22:14:10
    Vecie ziski stremeron a maju viac ludi :-D
  • kuk 28. 5. 2017 15:12:20
    Mrkvosoft je nejvíc neschopná firma všech dob, na všechno co sáhne to...
  • Pety 26. 5. 2017 12:32:31
    Beam museli přejmenovat kvůli tomu, že toto jméno je v některých zemích...
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí