Microsoft se chystá přepracovat Internet Explorer

Společnost Microsoft zvažuje výrazné změny ve svém internetovém prohlížeči Microsoft Internet Explorer v důsledku soudního sporu se společností Eolas. V něm byl Microsoft obviněn z porušení patentu na technologii plug-inů a posléze odsouzen k zaplacení pokuty ve výši 520 milionů dolarů. Změna funkce Internet Exploreru, která se bude týkat zejména Active X, může ovlivnit funkci obrovského množství webových stránek.

Kvůli tomuto riziku se celým problémem zabývala organizace W3C, která má na starost vytváření a schvalování standardů pro World Wide Web. Microsoft na setkání W3C představil návrhy možných řešení, o kterých hodlá diskutovat. Podle svého tiskového mluvčí Microsoft zvažuje některá předběžná opatření, i když soudní případ ještě není uzavřen.

World Wide Web Consortium spustilo diskusní fórum pro vývojáře. Jeho cílem má být koordinace přístupu ke změnám webových stránek a software používaného k jejich prohlížení i tvorbě.

Zdroj: Computer Business Review

Diskuze (138) Další článek: mIRC 6.1 venku

Témata článku: Internet, Internet Explorer, M/s, Výrazná změna, Review, Předběžný návrh


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

Pojďme programovat elektroniku: Kamera pro Arduino i Raspberry Pi, která vidí

** Představte si robotické autíčko s kamerou ** S kamerou, která opravdu vidí věci ** Na trhu je jich několik a my si dnes vyzkoušíme americkou Pixy2

Jakub Čížek | 12

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

Tucet nejrychlejší vlaků světa aneb o čem se Českým drahám může jen zdát

** Na českých kolejích se smí jezdit maximálně 160 km/h ** Jinde ve světě se jezdí dvojnásobnou rychlostí ** Podívejte se, jaké vlaky v běžném provozu jsou nejrychlejší na světě

Karel Kilián | 36Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů