Microsoft sám radí jak změnit registrační klíč Windows XP

Nový Service Pack 1 měl přinést více bezpečnosti legálním uživatelům a zabránit instalaci nelegálním uživatelům. Bohužel ani tento plán Microsoftu nevyšel, protože nedlouho po zveřejnění service packu se na Internetu objevily návody, jak nainstalovat service pack i na nelegální kopie. Zveřejněn byl i malý program Serial Key Changer and Viewer, který celý proces značně usnadňuje.

Další problém nastane v případě, že si nelegální uživatel Windows XP vygeneruje klíč pomocí programu XP KeY ReCoVeRER AND DiSCOVErER 5.12 a strefí se do klíče legálního uživatele. Pokud si následně nelegální uživatel nainstaluje SP1 pro Windows XP dříve než legální uživatel, objeví se chudákovi legálnímu uživateli při pokusu o instalaci SP1 hláška „Service Pack 1 Setup Error“ a je v koncích.

Klepněte pro větší obrázek

Z tohoto důvodu se Microsoft rozhodl pro zveřejnění vlastního návodu ke změně registračního klíče Windows XP. V návodu se dočtete jak změnit registrační klíč zásahem do registrů a poté skrze grafické prostředí Windows nebo pomocí WMI skriptu.

Diskuze (8) Další článek: Chipsety Intelu, které budou podporovat HyperThreading

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Win +, Klíč, M/s, Windows 7 SP1, Guide, Registrace, Window, Error, Registr


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč