Microsoft přiznává pomalý nástup Windows XP

Microsoft dosáhl výborných výsledků při pronikání Windows XP na nově prodaná PC, ale vicepresident společnosti pro prodej a marketing Kevin Johnson přiznal v rozhovoru pro server CNet zklamání z pomalé adaptace Windows XP ze strany firemních zákazníků.

Podle některých zákazníků společnosti Microsoft Windows XP nenabízí dostatečnou hodnotu, která by vyvážila náklady na upgrade. Místo licenčního programu pro celou firmu tak mnozí používají operační systém dodávaný s novými počítači. Windows XP používá po dvou a půl roce od jejich uvedení přibližně 62 % firem s obratem nad 50 milionů dolarů. Osmdesát procent společností přitom ještě má alespoň jeden počítač s Windows 95 nebo 98. Obdobná situace je i u serverů, kde až 40 % serverů běží na operačním systému Windows NT 4.

Microsoft očekává, že po uvedení Service Packu 2 zaměřeného na bezpečnost se podaří změnit vnímání Windows XP ze strany velkých firem. Odložení Longhornu pak dává dostatek času na nasazení Windows XP i u konzervativních zákazníků.

Zdroj: CNet

Diskuze (43) Další článek: Levný server pro síťové sdílení USB zařízení

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Nástup, Window, Johnson, Konzervativní zákazník, Pomalý nástup


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF