Microsoft představuje Štít bezpečí a soutěž Gatekeeper

Na dnešní konferenci "Den bezpečnosti počítačů" představil Microsoft iniciativu Štít bezpečí, jejímž cílem je poskytnout uživatelům informace o významu a důležitosti zabezpečení počítačů, ochrany dat a soukromí.

Štít bezpečí je dlouhodobá iniciativa, která zastřešuje aktivity zaměřené jak na IT profesionály tak koncové uživatele z běžných domácností. Partnery akce jsou společnosti Unicorn, AMD, RSA Security, DNS, MSC@HP a Computer Associates.

Jednou z aktivit pořádaných v rámci této iniciativy je soutěž Gatekeeper zaměřená na IT profesionály zabývající se bezpečností.

Registrace do této soutěže byla zahájena 6. dubna 2005. Samotná soutěž proběhne od 2. do 14. května 2005 současně v 19 zemích regionu EMEA, tedy i v České republice a na Slovensku. Mezinárodní výsledky soutěže pak budou vyhlášeny 25. května 2005, regionální výsledky za Českou a Slovenskou republiku budou slavnostně vyhlášeny 27. května 2005.

Více informací o soutěži a možnostech registrace naleznete na adrese http://www.gatekeepertest.cz.

Pro uživatele z řad domácností a malých firem, kteří chtějí mít jistotu, že jejich počítač je udržován v dobré kondici, nabízí Microsoft ve spolupráci se společností COMFOR akci "1. garanční prohlídka". V rámci této akce technici prohlédnou celý počítač, jeho jednotlivé komponenty a operační systém. Na základě prohlídky pak označí problematická místa a doporučí případné opravy či vylepšení počítače.

Součástí prohlídky je i důkladná virová a bezpečností analýza a počítačové poradenství. Údaje získané prohlídkou, stejně jako provedené a navržené úpravy zapíší technici do tzv. servisní knížky. Podle vyjádření autorů projektu tato knížka výrazně ulehčí uživateli dlouhodobou péči o jeho počítač, protože on i servisní technik budou mít stále k dispozici nejaktuálnější data o celkovém stavu počítače. Cena za prohlídku je 299 Kč a uživatelé se mohou obracet na pobočky sítě COMFOR.

V polovině dubna se po českých městech rozjede velká roadshow pod záštitou firem Microsoft a COMFOR s názvem "Budoucnost začíná". Do modelové digitální domácnosti bude moci přijít každý, kdo se bude chtít přesvědčit, že počítač je dnes domácím společníkem pro komunikaci s okolím, zábavu a vzdělávání. Podrobný kalendář roadshow naleznete na internetových stránkách iniciativy Štít bezpečí.

Poslední z akcí je zaměřena na studenty středních a vysokých škol. Pro ně je připravena interaktivní výuková hodina zaměřená na bezpečnost. Studenti se tak prostřednictvím internetu a infrastruktury Class Server dovědí, jak správně zabezpečit svůj počítač.

Více informací o iniciativě Štít bezpečí je k dispozici na adrese http://www.stitbezpeci.cz.

Partneři soutěže Gatekeeper:

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: Živě.cz hledá externího autora pro VB.NET

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Soutěž, Interaktivní prohlídka, Štít, Domácí péče, Servisní prohlídka, Bezpečí, Podrobná úprava


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize