Microsoft představuje Štít bezpečí a soutěž Gatekeeper

Na dnešní konferenci "Den bezpečnosti počítačů" představil Microsoft iniciativu Štít bezpečí, jejímž cílem je poskytnout uživatelům informace o významu a důležitosti zabezpečení počítačů, ochrany dat a soukromí.

Štít bezpečí je dlouhodobá iniciativa, která zastřešuje aktivity zaměřené jak na IT profesionály tak koncové uživatele z běžných domácností. Partnery akce jsou společnosti Unicorn, AMD, RSA Security, DNS, MSC@HP a Computer Associates.

Jednou z aktivit pořádaných v rámci této iniciativy je soutěž Gatekeeper zaměřená na IT profesionály zabývající se bezpečností.

Registrace do této soutěže byla zahájena 6. dubna 2005. Samotná soutěž proběhne od 2. do 14. května 2005 současně v 19 zemích regionu EMEA, tedy i v České republice a na Slovensku. Mezinárodní výsledky soutěže pak budou vyhlášeny 25. května 2005, regionální výsledky za Českou a Slovenskou republiku budou slavnostně vyhlášeny 27. května 2005.

Více informací o soutěži a možnostech registrace naleznete na adrese http://www.gatekeepertest.cz.

Pro uživatele z řad domácností a malých firem, kteří chtějí mít jistotu, že jejich počítač je udržován v dobré kondici, nabízí Microsoft ve spolupráci se společností COMFOR akci "1. garanční prohlídka". V rámci této akce technici prohlédnou celý počítač, jeho jednotlivé komponenty a operační systém. Na základě prohlídky pak označí problematická místa a doporučí případné opravy či vylepšení počítače.

Součástí prohlídky je i důkladná virová a bezpečností analýza a počítačové poradenství. Údaje získané prohlídkou, stejně jako provedené a navržené úpravy zapíší technici do tzv. servisní knížky. Podle vyjádření autorů projektu tato knížka výrazně ulehčí uživateli dlouhodobou péči o jeho počítač, protože on i servisní technik budou mít stále k dispozici nejaktuálnější data o celkovém stavu počítače. Cena za prohlídku je 299 Kč a uživatelé se mohou obracet na pobočky sítě COMFOR.

V polovině dubna se po českých městech rozjede velká roadshow pod záštitou firem Microsoft a COMFOR s názvem "Budoucnost začíná". Do modelové digitální domácnosti bude moci přijít každý, kdo se bude chtít přesvědčit, že počítač je dnes domácím společníkem pro komunikaci s okolím, zábavu a vzdělávání. Podrobný kalendář roadshow naleznete na internetových stránkách iniciativy Štít bezpečí.

Poslední z akcí je zaměřena na studenty středních a vysokých škol. Pro ně je připravena interaktivní výuková hodina zaměřená na bezpečnost. Studenti se tak prostřednictvím internetu a infrastruktury Class Server dovědí, jak správně zabezpečit svůj počítač.

Více informací o iniciativě Štít bezpečí je k dispozici na adrese http://www.stitbezpeci.cz.

Partneři soutěže Gatekeeper:

Klepněte pro větší obrázek   Klepněte pro větší obrázek    Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: Živě.cz hledá externího autora pro VB.NET

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Soutěž, Servisní prohlídka, Podrobná úprava, Bezpečí, Domácí péče, Gatekeeper, Interaktivní prohlídka, ŠtítVyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware
Láva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

Láva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

** Na islandském poloostrově Reykjanes se stále vylévá žhavá láva ** Místní telekomunikační společnost řeší, co udělá s optickými kabely ** Provedla proto experiment, kdy přes kabel nechala přelít lávu

Karel Kilián
IslandOptické kabelySopka