Microsoft podpoří vzdělávání v ČR

U příležitosti pražské návštěvy zakladatele společnosti Microsoft a jejího hlavního softwarového architekta Billa Gatese došlo k uzavření Memoranda o porozumění mezi Českou republikou a Microsoftem. Česká republika se tak připojila k programu Partneři ve vzdělávání.

Českým školám nabídne Microsoft v rámci tohoto programu tři základní projekty. Prvním je Fresh Start, který nabízí školám zdarma operační systém pro všechny darované počítače. Pro získání licencí stačí vyplnit přihlášku na webu. Druhým programem je PiL School Agreement pro školy z regionu s vysokou nezaměstnaností. Vybrané školy získají zdarma Windows XP a Microsoft Office XP na jeden počítač ročně. Nabídka se týká 15 % základních a středních škol. Třetím projektem jsou PiL granty, samostatné projekty, které vybere a bude financovat přímo společnost Microsoft. Pro následujících pět let je na granty vyčleněno 30 milionů korun. Microsoft nabízí také pomoc při budování portálu českého školství a řadu dalších programů.

Zdroj: Microsoft

Diskuze (87) Další článek: Vážná hrozba: Červ Novarg/MyDoom se masivně šíří

Témata článku: Microsoft, Vzdělávání, Grant, Fresh, Memorandum


Určitě si přečtěte

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji