Microsoft podniká kroky, aby zabránil šíření SP2 ve výměnných sítích

Organizace Downhill Battle, která bojuje proti monopolizaci hudebního trhu, po vydání finální verze Service packu 2 pro Windows XP zahájila projekt jeho distribuce v této výměnné síti. Cílem projektu bylo dokázat, že výměnné sítě mohou sloužit legálním účelům a napomáhat firmám šetřit náklady a vycházet zákazníkům vstříc.

Microsoft ale včera vydal varování opřené o americké zákony na ochranu autorských práv (DMCA), ve kterém požaduje zastavení projektu a znepřístupnění instalačního souboru. Podle společnosti Microsoft je v tuto chvíli jediným oficiálním kanálem pro získání SP2 služba Microsoft Download Centrum a Windows Update.

Znepřístupnění odkazu na soubory z webu samozřejmě nezabrání šíření SP2 ve výměnných sítích úplně, společnost ale dala najevo, že nabízení a stahování tohoto produktu z výměnných sítí je v USA nelegální.

Zdroj: BBC

Diskuze (45) Další článek: Google v olympijské úpravě

Témata článku: Microsoft, Windows, Síť, Sir, Legální soubor, Výměnná síť, Nelegální soubor, Siren, Podnik, Battle, Jediný cíl, Šíření, Krok, Nabízený soubor


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně