Microsoft plánuje vyšší bezpečnost IE 7

Microsoft v pondělí potvrdil, že jeho nový prohlížeč Microsoft Internet Explorer 7 bude mít vylepšenou správu a nastavení práv pro jednotlivé uživatele. V nové verzi prohlížeče by měl být obsažen i režim tzv. „Nižších práv“, který bude nabízet větší bezpečí a ochranu proti útokům z internetu.

Nový IE 7 bude podporovat velké množství nových bezpečnostních opatření, jako například lepší práci se spustitelnými soubory, anti-phishing techniky nebo vyšší bezpečnost při používání ActiveX komponent, které jsou považovány za potencionální riziko. Lépe bude ošetřeno cross-domain skriptování, zkrátka nepřijde ani podpora šifrovaných stránek SSL. Velmi blízká bude spolupráce s anti-spywarovým nástrojem MS AntiSpyware, který je nyní ovšem ve stádiu beta.
 
Mezi další novinky, nesouvisející s bezpečností patří třeba vestavěný RSS klient, pohodlnější vyhledávání z prohlížeče a mnoho dalších.

Zdroj: eWeek

Diskuze (37) Další článek: ATI „Fudo“ poráží SLI!

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Blízká spolupráce, Plán, Cross


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně