Microsoft Office studentům a domácnostem: 1690 Kč

Microsoft představuje tři projekty zpřístupňující sadu Microsoft Office široké veřejnosti. Jedná se o „Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti“ za akční cenu, Program pro internetové kavárny a program „Právo domácího použití produktů Microsoft“. Programy jsou určeny jak uživatelům, kteří se s počítačem a kancelářskými aplikacemi teprve seznamují, tak i profesionálům, pro které jsou aplikace sad Microsoft Office každodenním nástrojem. Stranou nezůstávají ani návštěvníci internetových kaváren a dalších míst s veřejným přístupem k internetu. Každý běžný uživatel počítače tak dostává možnost poznat a využívat nejnovější kancelářské aplikace a zvýšit tím svoji cenu na trhu práce.

Microsoft Office pro studenty a domácnosti 2007 je sada určená pro nekomerční použití uživateli v domácnostech a obsahuje aplikace funkčně stejné jako sady Microsoft Office používané ve firmách. Balíček obsahuje aplikace Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007 a OneNote 2007 (elektronický poznámkový blok). Od 1. října 2007 po celé podzimní a zimní období bude navíc cena této sady snížena o 50 % z dnešní běžné ceny 3 600 Kč na doporučených 1 690 Kč včetně DPH. Díky nízké ceně se tak stává ideálním vánočním dárkem, a to buď ve verzi s licencí OEM určené pouze k předinstalaci na nové počítače, nebo v krabicové verzi, kterou je možné nainstalovat na 1 až 3 počítače v jedné domácnosti.

„Poptávka po kancelářských aplikacích se v poslední době zvyšuje především ze strany studentů a domácností. Pro tuto skupinu je však většinou limitující cena profesionálních nástrojů, a tak často volí k jejich získání nelegální cestu. Vytvořili jsme proto tuto speciální sadu, která za historicky nejnižší cenu nabídne každé domácnosti aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote v nejnovější verzi 2007,“ představuje akční nabídku Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker společnosti Microsoft.

Program pro internetové kavárny je nový projekt Microsoftu určený speciálně provozovatelům kaváren, počítačových heren a počítačových pracovišť s veřejným přístupem k internetu.

Od ledna 2007 v rámci pilotního programu probíhajícího v České republice společnost Microsoft nabízí kavárnám „Program pro internetové kavárny, počítačové herny a provozovatele počítačových center s veřejným přístupem k internetu“. V rámci tohoto projektu může každý provozovatel kavárny nebo herny přistoupit ke smlouvě se společností Microsoft a zakoupit za 765 Kč (bez DPH) sadu pro internetové kavárny obsahující 5 ročních licencí Microsoft Office Professional, Shared Computer Toolkit (nástroj pro správu PC v počítačových centrech) a Digital Image Standard (aplikace pro úpravu digitálních fotografií). Jednoletá smlouva zároveň legalizuje pronajímání veškerého legálně získaného softwaru společnosti Microsoft používaného v kavárně. Standardní uživatelské licence totiž nepovolují pronájem softwaru Microsoft.

Nabídku společnosti Microsoft využilo v České republice zatím 220 kaváren, které zakoupily 335 sad obsahujících 1 670 licencí Microsoft Office Professional. Společnost Microsoft odhaduje, že v Česku existuje zhruba 1 000 míst s veřejným přístupem k internetu, z nichž přibližně polovinu tvoří knihovny a městská informační centra.

Pro příští rok připravuje Microsoft obdobný program. Nabídka platná od ledna 2008 bude zahrnovat širší nabídku softwarových sad (Sada pro produktivitu, Sada pro vzdělávání, Sada pro vývojáře, Sada her) a bude nabízena prostřednictvím specializovaných obchodních zástupců společnosti Microsoft.

„Nabídka pro internetové kavárny umožňuje tím nejjednodušším způsobem legalizovat pronajímání softwaru společnosti Microsoft v internetových kavárnách a hernách, a předejít tak používání softwaru v rozporu s licenčními podmínkami,“ komentuje Markéta Mead, manažerka protipirátských aktivit společnosti Microsoft.

Třetí nabídka s názvem Právo domácího použití produktů Microsoft Office (Office Home Use Program - Office HUP) ve své podstatě představuje novou zaměstnaneckou výhodu. V rámci tohoto projektu je možné objednat si jednu sadu Microsoft Office Enterprise 2007 (nejvyšší sada Microsoft Office zahrnující 9 aplikací) pouze za cenu instalačních médií a nákladů na doručení. Zaměstnanci tak dostávají možnost za bezkonkurenční cenu využívat na svém domácím počítači stejný software jako v zaměstnání.

Pro to, aby zaměstnanci mohli využít tuto výhodu, musí mít jejich zaměstnavatel se společností Microsoft uzavřenou multilicenční smlouvu na libovolnou sadu Microsoft Office včetně přidaných služeb Software Assurance. Takových společností jsou v České republice stovky. Dále je třeba, aby si zaměstnanec objednal na dobírku médium na webových stránkách v ceně 520 Kč (včetně DPH), v prvním akčním měsíci v ceně 357 Kč (včetně DPH). Webové stránky, na nichž je možné médium objednat, jsou zřízeny v momentě, kdy zaměstnavatel přihlásí své zaměstnance do tohoto programu.

Microsoft Office mohou doma zaměstnanci užívat po dobu svého zaměstnaneckého poměru s daným zaměstnavatelem, a to po dobu, po kterou má zaměstnavatel uzavřenu smlouvu se společností Microsoft. Tím pádem se stává Microsoft Office jednou ze zaměstnaneckých výhod, která zároveň přispívá ke zvýšení kvalifikace zaměstnanců a všech členů jejich rodiny, a vede ke zvýšení jejich produktivity při práci s daty a dokumenty.

Právo domácího použití produktů Microsoft využilo během posledního roku přibližně 8 000 zaměstnanců z různých firem a organizací, např.: Škoda Auto, Česká energetická přenosová soustava, RWE Transgas, VZP ČR, Česká pojišťovna, Makro a Sitronics.

Boj proti softwarovému pirátství v ČeskuMicrosoft chce nově představenými projekty nejen podpořit rozvoj vzdělanostní společnosti a počítačové gramotnosti, ale také přispět k dalšímu snížení pirátství v České republice. Podle BSA (Business Software Alliance) je 39 % softwaru instalovaného v roce 2006 na tuzemských počítačích pořízeno nelegální cestou. Míra sice oproti roku 2005 poklesla o jeden procentní bod, ale stále je vyšší než celosvětová míra pirátství, která činí 35 %, nebo průměr EU ve výši 36 %.

Nejvíce se daří pirátství snižovat ve firemním sektoru, v domácnostech však naopak narůstá. Za tento stav může například lehce dostupný vysokorychlostní internet, který se stal hlavním distribučním kanálem nelegálního softwaru. Prohlubuje se rovněž trend pořizování nelegálních kopií profesionálního softwaru. Tedy programů, které jsou vybavením a možnostmi určeny profesionálům, čemuž odpovídá i vyšší cena.

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Office, Home Office, Worker, Česká aplikace, Microsoft Office 2010, Profesionální verze, Zimní období, , Microsoft Office 365, Kancelářské aplikace, Microsoft Office 2013, Microsoft Excel, Profesionální použití, Domácí použití, RWE, Domácnost

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 185

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 155

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji