Microsoft možná není vlastníkem Excelu

Newyorská softwarová společnost Savvysoft oznámila svůj úmysl vstoupit do sporu se společností Microsoft kvůli zřejmě neoprávněnému užívání slova "Excel". Zdá se totiž, že právní oddělení Microsoftu nedostatečně ošetřilo název svého produktu. Nejasnosti vyšly najevo v souvislosti s připravovaným linuxovým produktem, pro který vývojáři Savvysoftu zvolili název "TurboExcel". Právníci společnosti nyní ujišťují, že velmi pečlivě zkoumali, zda je slovo "Excel" registrován,o a o žádné platné registraci jim není nic známo.

Podle amerického patentového úřadu užíval Microsoft slovo "Excel" od roku 1985. Samotná registrace, platba za registraci i užívání slova "Excel" jsou však nyní zpochybňovány. Zneklidňující je konečně už fakt, že se „Excel“ neobjevuje ani v seznamu registrovaných obchodních známek na domovských stránkách Microsoftu.

Softwarový produkt TurboExcel propojuje funkce známé ze současného Excelu s principy C++. Tím se do jisté míry stává samostatným programovacím nástrojem. Z hlediska celkové využitelnosti i bezpečnosti by mohl znamenat začátek konce dosavadního kancelářského nástroje. To však bude kromě jiného záviset také na tom, jak dopadne spor obou společností o využívání značky "Excel".

Zdroj: SavvySoft

Diskuze (30) Další článek: Linspire prodává OpenOffice.org a Firefox za 30 dolarů

Témata článku: Microsoft, Microsoft Office, Excel, VLA, Microsoft Excel, Patentový spor, Známý princip

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů